וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכירו: לימודי "צעירות". כן, מעכשיו יש דבר כזה

20.3.2024 / 9:34

לראשונה בארץ: תואר שני בלימודי 'צעירוּת' ייפתח במכללה האקדמית תל אביב יפו. התואר יתמקד בחקר תקופת הצעירוּת (גילאי 18-35), ובנושאים שמעסיקים דורות של צעירות וצעירים בארץ ובעולם, בהם השתלבות בעולם העבודה החדש, תרבות וצריכה בעידן הדיגיטלי ועוד

האקדמית תל אביב יפו. כפיר סיוון,
האקדמית תל אביב יפו/כפיר סיוון

המכללה האקדמית תל אביב יפו תפתח בשנת הלימודים האקדמית הבאה, תואר חדש, ראשון מסוגו בישראל: תואר שני בלימודי צעירוּת, המתמקד בחייהם של צעירות וצעירים בישראל, במזרח התיכון ובמדינות שונות בעולם תוך התייחסות לתהליכי מעבר, תרבות, אתגרים, ויכולת פעולה ואקטיביזם של צעירות וצעירים.

לתוכנית שני מסלולים - מסלול "מעברים בצעירוּת" (Youth in transitions) העוסק בהבנה וחקר של שלבי המעבר המאפיינים את תקופת הצעירוּת, הקשיים שעולים בהם, והדרכים לסיוע - רכישת מקצוע והשכלה גבוהה, השתלבות בעולם העבודה המשתנה, התמודדות עם עזיבה מאוחרת של בית ההורים, זוגיות ורווקות מאוחרת, הקמת משפחה ועוד; המסלול השני הוא מסלול "תרבויות צעירים" (Youth cultures) העוסק בתרבות שצעירים וצעירות מפתחים כתגובה לנסיבות החיים ולמפגש שלהם עם הסביבה, המשפחה, המדינה ושוק העבודה. הלימודים יתקיימו תחת ביה"ס לממשל וחברה, בהובלת דיקנית בית הספר ד"ר גרסיאלה טרכטנברג וראשת התוכנית ד"ר נועה לביא. הם יימשכו לאורך שנה אחת בפריסה ל-3 סמסטרים.

תוכנית נוספת שהמכללה תפתח בשנת הלימודים הקרובה: תואר ראשון דו חוגי בלימודי תרבות וסוציולוגיה. לימודי התרבות יבחנו את משמעותן של מגוון תופעות תרבותיות - משייקספיר עד טיקטוק, מליאונרדו דה וינצ'י עד גרפיטי, ממותגי יוקרה ועד מנת פלאפל - וינתחו באופן ביקורתי את מה שנראה לנו מובן מאליו. זאת לצד לימודי סוציולוגיה, כחוג שני, המציעים התבוננות בהתנהגות האנושית בהקשרה החברתי, וביחסים שביניהם. גם תוכנית זו מתקיימת בביה"ס לממשל וחברה, ותחת ראש החוג פרופ' דניאל מונטרסקו. משך התוכנית הוא שלוש שנים של לימודי יום.

הדיקנית ד"ר גרסיאלה טרכטנברג: "אנחנו גאים להיות המוסד האקדמי הראשון בארץ שמציע לימודי צעירות. זהו צו שעה, ובזמנים בהם חייהם של צעירים משתנים ללא הרף, חשוב לשקף את המציאות בשטח גם בתוך האקדמיה, לחקור את הנושאים שמעסיקים את דור העתיד, וכן להעמיק בתרבות המתפתחת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully