וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דגן יראל נבחר למנכ"ל התאחדות יצרני החלב בישראל

25.3.2024 / 14:50

הוא יחליף בתפקידו את ליאור שמחה, שנבחר לאחרונה למזכ"ל התנועה הקיבוצית. האתגר הראשון עמו יתמודד: עמידה בהגדלת מכסות החלב ברפתות העוטף ב-2024 וחיזוק רפתות בדרום ובצפון

דגן יראל. דנה בר און,
דגן יראל/דנה בר און

מנכ"ל חדש להתאחדות יצרני החלב בישראל: מועצת ההתאחדות בחרה את דגן יראל, 48, מקיבוץ שפיים, לתפקיד המנכ"ל החדש. יראל יחליף את ליאור שמחה, מנכ"ל ההתאחדות בארבע השנים האחרונות, שנבחר בחודש פברואר האחרון לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. יראל ייכנס לתפקידו בימים הקרובים.

יראל שימש בעשור האחרון כמנהל מחלקת קרקעות, תשתיות, בניה ואנרגיה באגף הכלכלה בתנועה הקיבוצית. האתגר הראשון עבורו יהיה חיזוק משקי החלב בדרום ובצפון.

במסגרת זו, אימץ שר החקלאות אבי דיכטר בנובמבר 2023 את המלצת מועצת החלב והתאחדות יצרני החלב להגדיל את מכסות החלב ברפתות העוטף בשנת 2024, במטרה לסייע במאמצי שיקום היישובים שנפגעו במתקפת הטרור הרצחנית ב-7 באוקטובר. רפתות העוטף מהוות 6% מסך כל תפוקת החלב בישראל והן פועלות ב-23 קיבוצים וב-22 מושבים באזור.

מאז ה-7 באוקטובר חזרו בתמיכת ההתאחדות כל רפתות העוטף לפעילות מלאה, כולל רפת קיבוץ כיסופים, שנחרבה כליל במתקפת הטרור ומנהלה, ראובן הייניק, נרצח בידי המחבלים.

התאחדות יצרני החלב היא אגודה חקלאית שיתופית, אשר מהווה את הגוף המייצג והייצוגי של כ-650 רפתות ברחבי ישראל מול מוסדות המדינה וכמו-כן מעניקה מגוון שירותים מקצועיים לרפתות באמצעות מספר אגודות קואופרטיביות, השייכות גם הן ליצרני החלב.

בשנים האחרונות הובילה ההתאחדות מאבקים רבים לשמירה על משק חלב מתוכנן ומפוקח בישראל. בנוסף, היא התמודדה עם אתגרים משמעותיים בתקופת הקורונה ועם משברים ענפיים כדוגמת הפסקת פעילות מחלבות רמת גולן בשלהי 2022.

ההתאחדות חתמה בין היתר על הסכם מול משרד האוצר עד לשנת 2026. ההסכם שומר על מגנון מחיר המטרה ליצרני החלב עבור ייצור החלב הגולמי ומבטיח ודאות תכנונית בענף.

"יצרני החלב היו הראשונים לחזור לעבודה חקלאית"

דגן יראל מסר: "גאה על הזכות להוביל את יצרני החלב בישראל ומודה על האמון בי. התקופה האחרונה חידדה את הצורך בחיזוק החקלאות הישראלית לטובת שמירה על ביטחון המזון במדינה וכבסיס לביטחון לאומי. רק יצרני חלב חזקים יבטיחו כי לעולם לא יחסר חלב איכותי ומזין בישראל - לא בשעת מלחמה ולא בשעת אירועי קיצון אחרים. יצרני החלב היו הראשונים לחזור לעבודה חקלאית לאחר השבת השחורה, ואני סמוך ובטוח כי הם ימשיכו ויעמדו בחזית אתגרי התקומה והשיקום של החקלאות ואמצעי הייצור בדרום, בצפון ובכל נקודה".

ליאור שמחה, מזכ"ל התנועה הקיבוצית והמנכ"ל היוצא של התאחדות יצרני החלב, בירך את יראל על בחירתו לתפקיד ואמר: "יכולותיו, ניסיונו ואישיותו של דגן יתרמו רבות להמשך ביסוס פעילות יצרני החלב בישראל למול התנאים המורכבים ובתמיכה חסרת פשרות של השותפים במרחב הכפרי והממשלה. נאחד כוחות ויחד נפעל עד התלם האחרון על-מנת שנזכה לראות את הרפתות, החקלאות ואמצעי הייצור אף מתעצמים יותר מבעבר, כסמל לסיכוי ולתקווה שכולנו מייחלים להם".

  • עוד באותו נושא:
  • מינויים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully