וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרב מיכאלי: "סדר העדיפויות של הממשלה - מינויים, שוחד פוליטי וקומבינות"

4.4.2024 / 8:28

היו"ר היוצאת של העבודה אומרת כי "אם אני התפטרתי גם נתניהו צריך. הוא לא כשיר לנהל את המלחמה. ח"כים בקואליציה הסכימו אתי שצריך להחליפו אבל פחדו ברגע האמת"; על מחליפתה במשרד התחבורה מירי רגב: "יש עלייה מטורפת בתאונות הדרכים. ישראל במצור אווירי"

מרב מיכאלי מאיימת לתבוע את עוצמה יהודית והשר אליהו שכינו אותה "מחבקת מחבלים"/עמיחי אליהו

"אם אני עשיתי מה שאני מאמינה ולקחתי אחריות ושמתי את המפתחות והתפטרתי (מתפקיד יו"ר מפלגת העבודה י.ש), גם נתניהו וממשלתו צריכים ללכת הביתה. אני לא מבינה כיצד אנשים שכשלו לא הולכים הביתה". כך אומרת בראיון מיוחד למעריב יו"ר מפלגת העבודה ח"כ מרב מיכאלי.

בתשובה לשאלה האם נתניהו אינו מוטרד מהמצב מוסיפה מיכאלי: "כנראה שלא וככה זה בכל התחומים. אתה זוכר את המשפט שלו 'את משעממת'? אז זה היחס של נתניהו לכולנו. אני אופוזיציה לנתניהו ואני היחידה שסירבתי תמיד לשבת אתו בממשלה".

"נתניהו דואג לעצמו והפך את המדינה ואזרחיה לכלי לדאוג לעצמו. בעולם כמו בישראל קיימת תופעה של עליית הימין הקיצוני וכולם כולל בישראל משתמשים בהסתה בדמגוגיה ובכלי התקשורת".

בתשובה לשאלה האם זה גם נוגע לטיפול בחטופים היא מוסיפה: "נתניהו לא עושה בפועל את כל מה שצריך כדי להחזיר את החטופים. נתניהו אומר שמשא ומתן יש לנהל בקשיחות אבל החטופים זה לא נושא מסחרי. המחיר של אובדן חיי החטופים הוא הגבוה ביותר".

לדברי מיכאלי, "כבר מהשבוע השלישי למלחמה אמרתי שנתניהו לא כשיר לנהל את המלחמה ודווקא בגלל המלחמה צריך להחליף אותו באמצעות הצבעת אי אמון קונסטרוקטיבית. חשבתי שלא צריך ללכת לבחירות אלא למנות ראש ממשלה אחר. שוחחתי עם חברי כנסת מהקואליציה שהסכימו איתי אבל ברגע האמת פחדו".

שרה נתניהו בפגישה עם משפחות חטופים, 9 בנובמבר 2023. עמוס בן גרשום, לשכת העיתונות הממשלתית
"לשרה נתניהו יש בהחלט השפעה בנושא החטופים וזה דבר סביר. בפגישה איתי היא הייתה קשובה וניכר שאכפת לה"/לשכת העיתונות הממשלתית, עמוס בן גרשום

על פגישתה עם שרה נתניהו בנושא החטופים היא מוסיפה: "אני לא יודעת כמה שרה נתניהו מעורבת בתהליך קבלת ההחלטות. גם אם יש לה השפעה זה דבר סביר. יזמתי את הפגישה אתה כדי לקדם את החזרת החטופות והחטופים".

"אני מחפשת גם מתחת לאדמה כל אפשרות כדי להחזיר אותם. הנחת המוצא שלי בנושא זה היא שלשרה נתניהו יש בהחלט השפעה בנושא. בפגישה איתי היא הייתה קשובה וניכר שאכפת לה מהחטופים. מעבר לכך אין לי כוונה להגיד מה נאמר בפגישה שהתנהלה בארבע עיניים".

ח"כ מיכאלי נחרצת בסוגיית גיוס חרדים לצה"ל: "חייבים ליישם את חוק שירות הביטחון ולגייס לשירות את מי שצה"ל בוחר לגייס ואת מי שהוא מעוניין לפטור אבל מבלי לפגוע בזכויות החיילות לפקד, להדריך, להיחלם לשיר וגם להתלבש כפי שהן רוצות".

לדבריה "ההנהגה הפוליטית של החרדים מתנגדת ואין קשר למה שהציבור שלהם בפועל רוצה. ובטח כשלדעתי זה לא לטובתם. ואני מדברת על כך עוד לפני המצב האנומלי שצה"ל שאמור להיות צבא העם אינו כזה".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

קופת החולים המובילה מציגה: השירותים שיהפכו את החיים שלכם לקלים יותר

בשיתוף כללית
מרב מיכאלי בישיבת סיעה של מפלגת העבודה 29 במאי 2023. יונתן זינדל, פלאש 90
מיכאלי. "נתניהו דואג לעצמו והפך את המדינה ואזרחיה לכלי לדאוג לעצמו"/פלאש 90, יונתן זינדל

על רפורמת צדק תחבורתי של מירי רגב ועל סוגיית התחבורה הרחיבה מיכאלי: "הובלתי את הרפורמה שנקראה 'דרך שווה' שהחליפה את מאות התעריפים והקומבינות של שלטון הליכוד".

"בשונה מהשקרים שמספרת לנו מירי רגב הוצאנו כרטיס פריפריה שנתן אפשרות נסיעה ברדיוס של 40 ק"מ וכל מקום ולא הזנחנו את הפריפריה. גייסתי 15 מיליון שקל לתוספות לשיפור השירות ותדירות האוטובוסים. רגב נותנת הנחות לאברכים על חשבון תדירות הנסיעה באוטובוסים".

על היעדר תחבורה בשבת: "סדר העדיפויות של הממשלה הנוכחית זה מינויים פוליטיים שוחד פוליטי וקומבינות. בנינו שדרה מקצועית במשרד התחבורה ורובם עזבו ובהם אבי נאור ראש הרשות לבטיחות בדרכים".

"יש עלייה מטורפת בתאונות הדרכים ופגיעה אנושה בכלכלה. היעדר תחבורה בשבת זו שערורייה. יש הורים בלי מכוניות שאינם יכולים להסיע את החיילים וזה עוד בזמן מלחמה. ישראל נמצאת במצור אווירי ואין תמריצים מעשיים להחזיר את החברות הזרות לטוס".

על תקציב המדינה: "תקציב 2024 הוא המושחת ביותר במדינת ישראל אי פעם. הוא בדיוק הפוך ממה שצריך להיות בשנה נורמלית לא כל שכן בשנת מלחמה. הוזרם כסף לחרדים במקום לחינוך, מדע וחקלאות. ניתן היה לתמוך באוכלוסיות מוחלשות ובשירותים חברתיים. זה לא תקציב מלחמה. הממשלה מבזבזת כסף ולוקחת הלוואות שאותם נצטרף לשלם לדורות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully