וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדיט סוויס: בנק הפועלים ייאלץ לבצע השנה גיוס הון

ליאור כגן

23.3.2003 / 11:20

מפחית המלצה מ"תשואת יתר" ל"נייטרלי"; בית ההשקעות חותך את מחיר היעד ב-15.5% מ-9 שקלים ל-7.6 שקלים; שנת 2003 תהיה שנה קשה נוספת לסקטור הבנקאות

בנק הפועלים ייאלץ לבצע הזרמת הון על מנת להגדיל את ההון הראשוני שלו, כך מעריך אנז'י נובצ'ק, אנליסט הבנקים של בית ההשקעות קרדיט סוויס. נובצ'ק הפחית את ההמלצה למניית הפועלים מ"תשואת יתר" ל"נייטרלי" וחתך את מחיר היעד ב-15.5% מ-9 שקלים ל-7.6 שקלים.

עדכון ההמלצה נעשה לאחר שבנק הפועלים פירסם ביום חמישי אזהרת רווח בה הוא הודיע כי הוא יפסיד כ-400 מיליון שקל ברבעון הרביעי, עקב הפרשת ענק של 2 מיליארד שקל לחובות מסופקים. להערכת נובצ'ק, המחיקות הגדולות ברבעון הרביעי אינן בגדר מהלך חד פעמי, והן נובעות מקשיים אליהם נקלעו לווים גדולים בעיקר בתחום הנדל"ן, המלונאות והתקשורת.

נובצ'ק מציין כי יחס הלימות ההון של בנק הפועלים עמד בסיום הרבעון השלישי של 2002 על 9.8%, ממנו 6.2% הון ראשוני. להערכתו, ההפסד ברבעון הרביעי והפיחות בשער השקל ברבעון הרביעי יפגעו באיכות תיק הנכסים של הבנק.

בקרדיט סוויס הפחיתו את תחזית הרווח לשנת 2003 ב-18% ל-1.014 מיליארד שקל, על רקע הערכה להפרשה גבוהה של חובות מסופקים בגובה של 1.3% מתיק האשראי. להערכתם, הבנק לא יחלק דיווידנד בטווח הנראה לעין.

נובצ'ק מסכם את המלצתו ואומר כי "שנת 2003 תהיה שנה קשה נוספת לסקטור הבנקאי וכי רוב המשקיעים יעדיפו להמתין עד שהמצב הכלכלי והבטחוני ישתפרו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully