וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קמטק: הפסד של 11.3 מיליון דולר ב-2002

אמיר טייג

23.3.2003 / 12:39

קמטק התבקשה ע"י רשות ני"ע לעבור לדיווח ישראלי מאחר שעברה להיסחר ב- SmallCap בנאסד"ק; הכנסות החברה ב-2002 הסתכמו ב-22.6 מיליון דולר - ירידה של 49%

חברת קמטק הישראלית, המפתחת מערכות אופטיות אוטומטיות לאיתור פגמים בלוחות מעגלים מודפסים ונמצאת בשליטת פריורטק, מדווחת על הפסד שנתי 11.3 מיליון דולר בשנת 2002 גידול של 205%, לעומת שנת 2001 בה הסתכמו הפסדי החברה על 3.7 מיליון דולר. הגידול החד בהפסדים נבעה בין השאר מהפחתה של 1.8 מיליון דולר בגין המלאי מיושן, שביצעה ברבעון הרביעי.

לפני כחודש וחצי הודיעה החברה כי לא תעמוד בתחזיות המקודמות לגבי מכירותיה, שעמדו על 5 עד 7 מיליון דולר ברבעון הרביעי. בהתאם לשינוי התחזית, מדווחת קמטק של הכנסות של 22.6 מיליון דולר בשנת 2002 ו-4.7 מיליון דולר ברבעון הרביעי, לעומת 44.1 מיליון דולר בשנת 2001 ו-7.3 מיליון דולר ברבעון המקביל.

"שנת 2002 היתה קשה עבור קמטק, כפי שאיפיינה את מרבית החברות בשוק", אמר רפי עמית, מנכ"ל החברה. במהלך שנת 2002 הציגה החברה שני מוצרים חדשים אשר התקבלו על ידי התעשייה בצורה חיובית, אם כי לא הניבו לחברה הכנסות משמעותיות", הוסיף עמית. "אנו מאמינים בפוטנציאל ארוך הטווח של ענף בו אנו פועלים וממשיכים להשקיע מחקר ופיתוח מתוך אמונה כי החברות אשר ירחיבו את סל מוצריהן בשנות שפל יהיו דומיננטיות בעת שיפור כלכלי", אומר עמית.

עמית מוסיף כי הירידה בהכנסות ברבעון הרביעי נובעת מדחיית רישום עסקות ולא מירידה אמיתית בהיקף עסקי קמטק. דחייה זו תבוא לידי ביטוי ברבעון הראשון של 2003, בו צבר ההזמנות של החברה הוא גבוה יחסית. להערכתו, הכנסות החברה ברבעון הראשון ינועו בין 5.5 מיליון דולר ובין 6.2 מיליון דולר. "בטווח הארוך השקיפות ממשיכה להיות נמוכה, והאיתותים מהשוק מעידים על מגמה מעורבת. אנחנו אופטימיים לגבי נקודת מפנה אשר תחול במהלך שנת 2003, אך למרות זאת אנחנו מנהלים את החברה כאלו המיתון ימשך מעבר לכך", אומר עמית.

בדו"חותיה מודיעה החברה כי נדרשה על ידי הרשות ניירות ערך לשנות את רמת הדיווח הכספי שלה בישראל. עתה עברה לדווח לפי חוק ניירות הערך הישראלי ולא בהתאם לדיווח המקל יחסית של חברות דואליות הנסחרות בישראל ובארה"ב. השינוי ברמת הדיווח נובע מהכללת החברה ברשימת ה-Small Cap בבורסת הנאסד"ק החל מתחילת פברואר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully