וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי 5 שנים: מנכ"ל בנק הפועלים עוזב

עודכן לאחרונה: 7.5.2024 / 9:20

דב קוטלר מסיים את תפקידו כמנכ"ל בנק הפועלים, תמונה ועדת איתור למנכ"ל חדש: "החלטה אישית לצאת לדרך חדשה"

ציור הגרפיטי של האמן ארד לוי בעיר שדרות בחסות בנק הפועלים/יחצ

אחרי 5 שנים: מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר מסיים את תפקידו. לפי הודעת הבנק, קוטלר הודיע על החלטתו ומועד סיום הכהונה ייקבע בהמשך, בהתאם להתקדמות התהליך למינוי מנכ"ל חדש.

קוטלר בעולם הפיננסים מזה כ-40 שנה, כמחצית מהן כמנכ"ל. בין היתר שימש מנכ"ל חברת ויזה כאל בין השנים 2000-2003, מנכ"ל בנק אגוד בין השנים 2003-2005, מנכ"ל פריזמה בשנים 2006-2007, ומנכ"ל ישראכרט בין השנים 2009-2015.

דירקטוריון הבנק החליט למנות ועדת דירקטוריון לאיתור מנכ"ל בראשה יעמוד יו"ר הדירקטוריון ראובן קרופיק, וחבריה הנוספים יהיו רונית אברמזון רוקח, דוד אבנר ונעם הנגבי. המלצותיה של ועדת האיתור יובאו בפני הדירקטוריון, לצורך החלטתו על מינוי המנכ"ל.

במכתבו לעובדות ועובדי הבנק כתב קוטלר כי קיבל החלטה אישית לצאת לדרך חדשה, ואמר כי "נפלה בידי הזכות לנהל ציבור עובדים מחויב ומקצועי בתקופות רצופות אתגרים, ניהול משברים ומימוש הישגים. לשמחתי, הבנק מוכן היום לעליית המדרגה הבאה לאחר שבחמש השנים האחרונות ביצע צמיחה משמעותית בכל פרמטר ארגוני וכלכלי שהציב לעצמו. יש בבנק יכולות מקצועיות וניהוליות גבוהות שיאפשרו את הצלחתו גם בשנים הבאות. הנחנו תשתית אסטרטגית רחבה הכוללת אסטרטגיה סדורה שתוביל את הבנק עד לשנת 2026 ולאחריו עם תכנית שינוי ברורה להמשך הצלחתו".

דב קוטלר. גדי דגון,
קוטלר. מועד סיום הכהונה ייקבע בהמשך/גדי דגון

לדברי קוטלר, "ההובלה בתוצאות העסקיות הושגה כתוצאה מהתרחבות עסקית משמעותית ואחראית, תוך שמירה על עלייה מתונה במבנה ההוצאות, שינוי בתרבות הארגונית, וכמובן המאמץ והמחויבות הרבה של העובדים. ב-7/10 התגליתם במלוא עוצמתכם. התגייסתם כאיש אחד לתרום מזמנכם ומיכולתכם במגוון פעילויות להמשך תפקוד החיים במדינה תוך המשך פעילות מלאה של הבנק".

קוטלר ביקש להודות ליו"ר הבנק ראובן קרופיק, לחברי הדירקטוריון וההנהלה, ולעובדות ועובדי הבנק.

יו"ר בנק הפועלים, ראובן קרופיק הודה לקוטלר על פועלו ואמר כי "תחת הנהגתו בנק הפועלים הפגין ביצועים יוצאי דופן, כל זאת בקדנציה מרובת אתגרים. בצד הצמיחה העסקית דב השכיל לשמור על איזון נכון בין ההישג הנדרש העכשווי לבין תשומות המתחייבות מבניית יסודות של בנק עתידי, מתקדם ויציב. דירקטוריון הבנק, ואני באופן אישי, מודים לדב ומאחלים לו את מרב ההצלחה האפשרית בהמשך דרכו הניהולית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully