וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי בזק ידרשו הקצאת אופציות נוספת במסגרת הפרטת החברה בבורסה

ערן גבאי

25.3.2003 / 11:15

בנוסף להתחייבות המדינה להקצאת אופציות ל-10% מהמניות; במכתב לרשות החברות ידרשו כתנאי מוקדם: השלמת גיוס של 890 מיליון שקל לטובת תוכנית הפרישה

עובדי בזק ידרשו הקצאת אופציות נוספת במסגרת התוכנית להפרטת בזק בבורסה, על פי כוונת משרד האוצר. זאת מעבר להתחייבות המדינה להקצאת אופציות לעובדים ל-10% מהמניות שהיא מציעה במסגרת הנפקות ציבוריות.

מנהל רשות החברות הממשלתיות, איל גבאי, אמור על פי תוכנית האוצר המובאת היום לאישור הממשלה, להגיש בתוך 30 יום לוועדת שרים לענייני הפרטה הצעת החלטה להפריט את בזק באמצעות מכירת יתרת החזקות המדינה בחברה לציבור.

ועד העובדים של בזק ישלח בתוך יומיים מכתב לרשות החברות הממשלתיות ולוועדת שרים להפרטה בו יחזרו העובדים על הדרישה המהווה תנאי מוקדם לכל הפרטה - השלמת גיוס של 890 מיליון שקל (הנפקת 7% ממניות בזק) באמצעות הנפקת איגרות חוב להמרה, בהתאם להתחייבות המדינה, להסכם הפרישה של 1,770 עובדים עד 2008.

נזכיר כי על פי תנאי ההסכם הנוכחיים, ההנפקה יכולה להתבצע רק אם שער המניה של בזק יהיה 6 שקלים לפחות, יותר מ-20% מעל מחיר מניית בזק בשוק.

הוועד יציין במכתבו כי יסכים לקיים פיטורים נוספים בשורותיו של כמה מאות עובדים ב-3-5 השנים שלאחר סיום תוכנית הפרישה המקורית ב-2008.

הוועד יבקש לעמוד על כך שהקטנת החזקת המדינה בבזק אל מתחת ל-50% תבטל את כללי החברות מעל בזק ולמנוע אפשרות מבעל גרעין השליטה בבזק למנף את הרכישה שלו באמצעות מימוש נכסים ורווחים קיימים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully