וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התשואות השליליות העבירו את גחלת להפסד שנתי של 6 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

26.3.2003 / 11:20

לעומת רווח של 11.5 מיליון שקל ב-2001; ברבעון הרביעי הצליחה גחלת לרשום רווח של 2.4 מיליון שקל

חברת גחלת הבורסאית, המחזיקה בשליטה בבית ההשקעות אי.בי.איי, דיווחה היום על הפסד שנתי של 6 מיליון שקל לעומת רווח של 11.5 מיליון שקל ב-2001.

עיקר ההפסד מיוחס להפסד בהיקף של 7.4 מיליון שקל שנבע לחברה כתוצאה מפעילות בניירות ערך, וזאת לעומת רווח של 3.4 מיליון שקל שהצליחה החברה לרשום בשנת 2001 בסעיף זה. בחברה ציינו כי תוצאות פעילות החברה משקפות את הקורה בשוק ההון, כולל פעילות מצומצמת בשוק הראשוני ובשוק המשני, ירידת מחירים והתגברות התחרותיות.

החברה מציינת כי למרות התנאים הקשים בשווקים, סיימו מרבית החברות הפועלות בשוק ההון את השנה עם רווח תפעולי כתוצאה מהעמלות שהן גובות. ההפסד השנתי נובעים בעיקר מיתרות הכספים הגבוהות הנמצאות בחברות השונות אשר מושקעות באפיקים השונים שהניבו ברובם תשואה שלילית במהלך 2002. בין החברות המוחזקות על ידי גחלת ניתן למצוא את אי.בי.איי שירותי בורסה (49%), פועלים-איי.בי.איי חיתום (13%), אי.בי.איי קרנות נאמנות (33%), אדגר חתמים אורות השקעות (100% בכל אחת) ופלשת השקעות (49%), (שעיקר פעילותן הוא השקעה בניירות ערך) וחברות פרובידנט (33%) ומודוס שוקי הון (33%), המנהלות כספים של משקיעים מוסדיים ועוסקות בייעוץ לסקטור זה.

פירוט השקעותיה של גחלת לזמן קצר מתפלג באופן הבא: 12 מיליון שקל מושקעים באיגרות חוב לזמן קצר, 13 מיליון שקל מושקעים במניות ובאופציות, 6 מיליון שקל באיגרות חוב להמרה, 26.5 מיליון שקל מושקעים בקרנות נאמנות המשקיעות באיגרות חוב ממשלתיות, 6.7 מיליון שקל באיגרות חוב צמודות ו-10.2 מיליון שקל במזומן.

ברבעון הרביעי של השנה הצליחה גחלת לרשום רווח של 2.4 מיליון שקל לעומת הפסד של 8.4 מיליון שקל בכל שלושת הרבעונים הקודמים שנבע בעיקר מהכנסות בהיקף של 1.6 מיליון שקל מניירות ערך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully