וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר פותחת מסלול התמחות חדש בניהול עיצוב אופנה

בשיתוף מכללת שנקר

24.6.2024 / 12:25

מסלול התמחות חדש וייחודי מסוגו בישראל מציע הכשרה ייחודית לדור הבא של מעצבי האופנה

סטודנטים לאופנה. ShutterStock
"הקמת מסלול הלימודים החדש בשנקר מהווה פריצת דרך משמעותית וייחודית בעולם האקדמי"/ShutterStock

המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר גאה להכריז על פתיחת מסלול התמחות חדש וייחודי מסוגו בישראל: ניהול עיצוב אופנה. צעד זה מהווה פריצת דרך אסטרטגית עבור עתיד תעשיית האופנה הישראלית והבינלאומית, ומציע הכשרה ייחודית לדור הבא של מעצבי אופנה מצליחים, בעלי ידע עמוק בעיצוב לצד מיומנויות ניהוליות, מסחריות וטכנולוגיות.

"עולם האופנה עובר טרנספורמציה מואצת בשנים האחרונות", מדגיש אילן בז'ה, ראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר "מעצבים צעירים רבים פורצים קדימה עם מותגים ייחודיים משלהם, ותעשיית האופנה זקוקה לאנשי מקצוע משולבים בעלי ידע עמוק בעיצוב לצד מיומנויות ניהוליות, מסחריות וטכנולוגיות. פתיחת מסלול ההתמחות החדש בניהול עיצוב אופנה בשנקר נועדה לענות על צורך זה, תוך הכשרת בוגרים שיהיו מוכנים להשתלב בהצלחה בתעשיית האופנה הדינמית והתחרותית."

בשנים האחרונות, אנו עדים לכניסה של מעצבים צעירים בעלי עסק עצמאי ומותג ייחודי. מתוך בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, כ-20% פותחים עסק עצמאי בתחום ונדרשים, מעבר לעיצוב, לנהל את העסק מבחינה כלכלית, כך שהמותג אותו הם בונים יאריך ימים. בנוסף, כיום קיים ביקוש מצד בכירים בתעשיית האופנה לאייש בתפקידים מובילים מעצבי אופנה אשר לצד היצירתיות בעיצוב אופנה, מביאים איתם גם את הערך המוסף - ידע בכלכלה, בשיווק אופנה, ניהול מוצר ובקניינות, סחר ומכר באופנה, אסטרטגיה, יזמות ועוד. לצד זאת, גם בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר לדורותיה והסטודנטים הביעו את רצונם להעמיק את הידע והניסיון בתחום הניהול והיזמות ולקבל כלים ניהוליים לצד לימודי עיצוב האופנה וזאת לאור כך שחלק לא מבוטל מבוגרי המחלקה לעיצוב אופנה בוחרים במקצועות מגוונים בתעשיית האופנה.

מסלול התמחות בניהול עיצוב אופנה במסגרת התואר הראשון בעיצוב אופנה הוא הראשון מסוגו בישראל ומציע לסטודנטים, לצד הכלים בעיצוב אופנה, כלים ניהוליים ועסקיים, התמקצעות בניהול עסק בישראל ומחוצה לו. מסלול ההתמחות יתקיים בשנים ג' וד'. לאחר לימודי מבואות העיצוב ופרויקטים בעיצוב אופנה, ישולבו תכנים בתחום הסחר, טכנולוגיות חדישות, קמעונאות דיגיטלית, מיתוג ושיווק תוך התמקדות בזירת האופנה. הידע המגוון שירכשו במהלך התואר יפתח בפני הבוגרים מנעד רחב של תפקידים המותאמים לתעשיית האופנה ואפשרויות להשתלב בתחום המסחרי והעסקי באופנה.

לדברי אילן בז'ה ראש המחלקה לעיצוב אופנה. "הקמת מסלול הלימודים החדש בשנקר מהווה פריצת דרך משמעותית וייחודית בעולם האקדמי. אני נרגש להמשיך ולטפח מעצבים בעלי שם עולמי, וכעת גם לאפשר להם לרכוש את הכלים העסקיים הנחוצים להצלחתם. זוהי זכות גדולה, אחריות רבה והבטחה אדירה לעתיד ענף האופנה הישראלי והבינלאומי".

המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר אשר נחשבת למובילה בתחום עיצוב האופנה בישראל ובעולם שואפת להעניק לבוגריה מערכת כלים מורחבת המאפשרת להם לבחור בכיווני קריירה מגוונים. עולם האופנה המודרני מתאפיין ברבדים רבים, ובהתאם לכך הוטמעו השינויים הנחוצים במסלול הלימודים. "התוכנית פותחה בהתבסס על מחקר מעמיק בהשתתפות אנשי תעשייה בכירים, מעצבי אופנה ותיקים לצד צעירים, בוגרים טריים וסטודנטים במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר.", מדגיש בז'ה, "אנו רואים כניסה משמעותית של מעצבים צעירים בעלי חזון יזמי ודרישה הולכת וגוברת מצד תעשיית האופנה לאנשים המשלבים כישרון עיצובי, ניהולי, אסטרטגי, שיווקי ועוד".

אילן בז'ה. עידו לביא,
"תעשיית האופנה זקוקה לאנשי מקצוע משולבים בעלי ידע עמוק". אילן בז'ה/עידו לביא

תעשיית האופנה וניהול

תעשיית האופנה היא אחת התעשיות הגדולות והחשובות בעולם. היא מעסיקה מיליוני אנשים ואחראית על עיצוב, יצירה, ייצור, שיווק ומכירה של בגדים ואביזרים בעלי ערך. תעשיית האופנה היא גם אחת התעשיות המהירות ביותר בעולם. מגמות חדשות באופנה צצות כל הזמן, וחברות האופנה מתעדכנות בחידושים מדי שבוע.

לפי הערכות, שוויה של תעשיית האופנה העולמית הוא כ-2.5 טריליון דולר. התעשייה צומחת בקצב של כ-4% בשנה, והיא צפויה להמשיך לצמוח בשנים הקרובות. הצמיחה נובעת ממספר גורמים, כולל עליית מעמד הביניים במדינות מתפתחות, ההתפתחויות הטכנולוגיות ומקצועות חדשים שנכנסו לתעשייה. הצמיחה היא בעלת השפעה רבה על הסביבה. הכשרת דור מעצבים- מנהלים- גם בנושא זה, משמעותית במיוחד לניהול אחראי של תעשייה זו.

מגמות העשור האחרון והשינוי הדרמטי בתעשיית האופנה, פריצת האיקומרס לחיינו ופתיחת מותגים חדשים שנמכרים באונליין בלבד גרם לגידול במספר המשרות הניהוליות בתחום האופנה וחידד את הצורך בידע של ניהול קולקציה, ניתוח שוק, שיווק ועוד. בנוסף, לאורך השנים נפתחו מגוון תפקידים הן כמעצבים והן בתפקידי ניהול בחברות האופנה הגלובליות אשר מחפשות אחר יזמים צעירים למוצרי אופנה בינלאומיים ועוד - כל אלו העלו את הצורך האסטרטגי בהענקת כלים ניהוליים למעצבי העתיד והובילו לפתיחת הזדמנות להכשרתם לתפקידי ניהול בתעשיית האופנה.

על שנקר ותוכניות מקבילות בעולם

המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר - הנדסה. עיצוב. אמנות היא מהמובילות בעולם. הישגיה יוצאי הדופן של המחלקה, תכנית הלימודים הייחודית שהיא מציעה והשתלבותם של בוגריה בצמרת התעשייה הבינלאומית והמקומית, מציבים אותה תדיר בין עשרת המחלקות המשפיעות לעיצוב אופנה במוסדות האקדמיים המובילים בעולם על פי ,Business of Fashion אתר Fashionista ולאחרונה נבחרה המחלקה גם על ידי מגזין Forbes לאחת מעשר מחלקות האופנה המשפיעות ביותר בעולם.

התוכנית בעיצוב אופנה עם מסלול התמחות בניהול עיצוב אופנה הינה תוכנית ייחודית בעולם המעניקה לסטודנטים את הכלים והידע הדרושים להם להצליח במגוון רחב של תפקידים בתעשיית האופנה.

בעולם קיימות אך ורק תוכניות נפרדות לעיצוב אופנה או לניהול אופנה לדוגמה:

• London College of Fashion, University of the Arts London (England)
• Fashion Institute of Technology (FIT) (United States)
• Polimoda (Italy)
• The Design and Business program at VIA University College in Denmark
• The International Foundation in Business and Humanities - Fashion Business and Management program, in partnership with Manchester University

בין המקצועות הנלמדים במהלך התואר:

• מחקר משתמשים ולקוחות בתעשיית האופנה
• קמעונאות אופנה בעידן החדש
• הלכה למעשה - מפגשים עם בכירי תעשיית האופנה
• סחר ומכר בעיצוב אופנה
• קניינות אופנה
• מיתוג ושיווק אופנה ועוד

בשיתוף מכללת שנקר
  • עוד באותו נושא:
  • שנקר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully