וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השפעת המלחמה בגיוס עובדים: ניכר כי דור ה-Z נפגע באופן דרמתי

עודכן לאחרונה: 26.6.2024 / 11:32

דו"ח אתר היידה ג'ובס מדווח על קריסה של 45% בגיוס עובדים עם פרוץ המלחמה. התאוששות הורגשה לאחר כ-6 חודשים, כשבחודש מאי האחרון, נרשמה התייצבות בתחום ועלייה וניכרת בחיפוש וגיוס עובדים

גיוס עובדים. ShutterStock
השפעת המלחמה בגיוס עובדים: ניכר כי דור ה-Z נפגע באופן דרמתי/ShutterStock

היידה ג'ובס, פלטפורמה טכנולוגית המתמחה בחיבור בין מחפשי עבודה למעסיקים המחפשים עובדים במגוון עצום של תחומים ובפריסה גאוגרפית מלאה, ערך בחודשים האחרונים דו"ח מקיף על השפעת המלחמה על מצב גיוס עובדים.

על פי נתוני היידה ג'ובס, המרכז את רוב המשרות שמשתחררות לשוק העבודה בישראל ולאחרונה החל לפעול גם בחו"ל, ההלם של ה- 7/10 לא פסח גם על נושא גיוס עובדים וחיפוש עבודה ובמיוחד על דור ה Z, ומנתוני הדו"ח עולה שבחודש אוקטובר עם פרוץ המלחמה נרשמה ירידה חדה של כ- 30% בקרב מחפשי העבודה.

מגמה זאת נמשכה ביתר שאת גם בחודש נובמבר עם ירידה נוספת של 15% בביקוש ואשר העניק את השיא השלילי מאז החל המיזם לפעול עם ירידה של 45% בחיפוש משרות ועבודה !

ממש כמו המגמה במלחמה והשפעתה על ההלך הציבורי, שינוי המגמה הראשון נרשם בחודש דצמבר הירידה החדה נעצרה ולראשונה לאחר 3 חודשי לחימה נרשמה התעוררות וגידול של 10% ובינואר המגמה התהפכה לחלוטין עם גידול ענק של 40% בחיפוש עבודה.

על פי שגיא רומנובסקי מייסד ומנכ"ל היידה: "מאז השבעה באוקטובר התחום המשמעותי ביותר שעבר ועובר טלטלה הוא אנשי אבטחה. הביקוש לאנשי אבטחה זינק בלמעלה מחמישים אחוז, ובמקביל ההיצע קטן, חלק נכבד מהעובדים הפוטנציאלים נמצא במילואים וחלק אחר שהשתחרר כעת, לא שש לעבוד כמאבטח. בראייה רחבה ניתן לומר שאנחנו לגמרי רואים חיזוק המגמה, הצעירים שנמצאים בין שרות מילואים לבין ניקוי הראש בחול, מחפשים משרות מזדמנות ומתרכזים בטווח הקצר."

היידה גיוס עובדים. יח"צ,
היידה גיוס עובדים/יח"צ

למרות הנתונים האופטימיים של חודש ינואר אי היציבות והטלטלה בקרב מחפשי העבודה המשיכה להיות מושפעת מהמצב רוח הלאומי והמצב הביטחוני ובפברואר שוב נרשמה ירידה קלה קיטון -2% לעומת החודש הקודם והביקוש אף נחלש יותר בחודש מרץ.

בחודשים אפריל ומאי החלה מגמת עלייה וחזרה ליציבות אבל עדין רחוק מנתוני טרום המלחמה ועמדו על 7% ו-10% בהתאמה אשר הובילו בסה"כ לגידול של 17% בביקושים.

על פי נתוני אתר היידה אזור המרכז היה הראשון להתאפס ולמעלה מ- 30% ממחפשי העבודה הגיעו מאזור זה, באופן מפתיע ולמרות המצב המתוח ונטישת עשרות אלפי אזרחים מביתם האזור השני בחיפוש עבודה וגיוס עובדים הינו הצפון עם 23% מסך מחפשי העבודה, אזור הדרום חווה את הבעיה הקשה מכל ורק 10% מסך מבקשי העבודה נרשמו מאזור זה.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פריצות הדרך, הטיפולים ומה צופן העתיד? כל מה שצריך לדעת על סוכרת

בשיתוף סאנופי
היידה גיוס עובדים. יח"צ,
דור ה-Z משקיע 4 דקות בחיפוש עבודה/יח"צ

4 דקות של חיפוש עבודה

היידה מתמחה בגיוס ומציאת עבודה לדור ה-Z צעירים בני 18-32 ומעניק חוויית לקוח מותאמת להם באתר, ויזואליות צעירה כדוגמת טיק טוק, המשרות של כל החברות, מוצגות באמצעות סרטונים קצרים קצביים מעניינים ומניעים לפעולה. בהקשר זה נבחנה השפעת המלחמה על דור ה- Z, מסתמן כי ששנתוניי דור זה הושפעו בצורה הקשה ביותר במלחמה וזה בא לידי ביטוי בשינוי בהרגלי חיפוש העבודה שלהם.

כך עולה למשל מהדו"ח שאורך זמן חיפוש העבודה עומד על 4 דקות ובמהלך זמן מגיש מועמדות ל- 3 משרות בכל ביקור שלו באתר.

זמן הפופולרי ביותר לחיפוש העבודה על פי האתר הוא 18:00 בערב, פיק נוסף 22:00 בלילה.
על פי האתר טווח הגילאים 18-34 מהווים כ- 80% ממחפשי העבודה, 56% ממחפשי העבודה הינן נשים ו-44% גברים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully