וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החל משנה הבאה: ביט ופייבוקס יוכלו לגבות מכם עמלות

עודכן לאחרונה: 26.6.2024 / 13:21

לפי הודעת בנק ישראל, לאפליקציות תשלומים יותר לגבות עמלות מלקוחות אשר עושים שימוש גבוה מ-25 אלף בשנה שהם כ-2,000 שקל בחודש, דבר אשר יכול להשפיע על הכנסותיהם של עסקים קטנים רבים

מסיבת עיתונאים, נגיד בנק ישראל אמיר ירון העלאת ריבית/בנק ישראל

החל משנה הבאה: אפליקציות תשלומים ובהן ביט ופייבוקס יוכלו לגבות עמלות מלקוחותיהן בגיל השימוש, זאת ללקוחות אשר מעבירים או מבצעים תשלומים בהיקף של 25 אלף שקל ומעלה בשנה, כלומר קצת יותר מ-2,000 שקל לחודש.

מדובר במהלך משמעותי שעלול לפגוע בהכנסותיהם של עסקים קטנים ונותני שירותים אשר משתמשים באפליקציות תשלומים לגבייה מלקוחות.

לפי הודעת בנק ישראל, הפיקוח על הבנקים פרסם היום להערות הציבור טיוטת עדכון לכללי העמלות, בה התווסף פרק בנושא אפליקציות תשלומים, אשר נועד לפרט את התנאים והמגבלות לגביית עמלות מלקוחות העושים שימוש באפליקציות אלו.

ביט. ShutterStock
אפליקציית ביט. ישפיע על עסקים קטנים/ShutterStock

הבנק מסביר את האישור לגבות עמלות בעלויות הכרוכות במתן שירותים אלה ומוסיף כי "השינוי הינו לצד כניסתו לתוקף של חוק העיסוק בשירותי תשלום וייזום תשלומים, המאפשר קישוריות בין אפליקציות תשלום ויעודד כניסה של שחקנים נוספים לשוק, שכניסתם לשוק תלויה במודל העסקי ובהכנסותיהם ממתן שירותים אלו. כך ניתן יהיה להמשיך ולעודד חדשנות טכנולוגית והמשך התפתחות של שירותים פיננסיים ללקוחות".

לפי בנק ישראל, "בניתוחים מקדימים שערך הפיקוח על הבנקים נמצא כי נכון להיום, הרוב המוחלט של הלקוחות אינם מגיעים לרף זה של 25 אלף שקל לשנה, וימשיכו לקבל את השירות ללא עלות. תאגיד בנקאי שיהיה מעוניין לעדכן את סף הפעילות השנתית, יוכל לעשות כן רק כעבור שנתיים ממועד הוספת שירותים אלו לרשימת העמלות המותרות לגבייה ויידרש לאישור המפקח".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully