וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אגרת הרדיו תופחת עוד השנה; אגרת הטלוויזיה תופחת משנת 2004

רוני קורן-דינר

27.3.2003 / 13:57

תוכנית שרי האוצר והתמ"ס לביצוע רפורמה ברשות השידור אושרה בממשלה; אגרת הרדיו תופחת ל-131 שקלים; אגרת הטלוויזיה תופחת ל-260 שקלים

תוכנית שר האוצר ושר התמ"ס לביצוע רפורמה ברשות השידור אושרה בממשלה. על פי התוכנית, אגרות הטלוויזיה והרדיו יופחתו בהדרגה על פני 3 שנים - תוך ביצוע הפרדה מוחלטת בין המערכות החשבונאיות של הרדיו והטלוויזיה, וועדה מיוחדת תגבש את אופן הרפורמה בשידור הציבורי בישראל. כזכור, במסגרת התוכנית הכלכלית של משרד האוצר הוחלט לבצע רפורמה כוללת ברשות השידור, תוך ביטול האגרה ומעבר למימון מפרסומות.

האגרות לא יבוטלו לפי שעה, אך יופחתו כאמור באופן הדרגתי. אגרת הרדיו, העומדת כיום על 131 שקל, תרד החל מספטמבר השנה ב-40%, ובשנתיים שלאחר מכן ב-30% נוספים בכל שנה, עד שתגיע לסכום של 38 שקל בתום התקופה. אגרת הטלוויזיה, העומדת כיום על 515 שקל, תופחת כבר בספטמבר הקרוב ב-10%, ובתוך שלוש שנים תופחת עוד - עד שתגיע לסכום של 260 שקל לשנה.

תגובת רשות השידור: "ממבט ראשון, התכנית פוגעת קשות בקיום שידורי הרדיו. רשתות רבות ייפגעו או ייסגרו. הרשת היחידה שיכולה להתקיים עפ"י ההצעה, היא רשת ב'. רשתות א', ד' (ערבית), רק"ע (קליטת עלייה), רשת מורשת ו"קול המוסיקה" עשויות להיפגע בהיקף שידוריהן באופן משמעותי. לגבי הטלוויזיה, הנושא נמצא עדיין בלימוד ונגבש דעתנו בשלב מאוחר יותר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully