וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המדדים נעלו את המסחר בירידות קלות

שירלי יום-טוב

27.3.2003 / 23:03

מניות קומברס ומרקורי איבדו כ-1.5%; נטרו הוסיפה כ-10.5% במחזור גבוה לאחר ההודעה על רכישתה על ידי חברת SR טלקום; טבע עלתה קלות על רקע שתי הודעות חיוביות


אם עד כה סברו האמריקאים שהמלחמה בעיראק תהיה אקט של מספר ימים בלבד, מעין מלחמת "ששת הימים" בסטייל הוליוודי, הרי שביומיים האחרונים התברר כי ההתנגדות העיראקית מאטה את התקדמות בנות הברית לכיוון הבירה בגדאד וקשיים נוספים מוערמים על החיילים.

כעת מדברים בארה"ב על מלחמה שתארך מספר שבועות ואף יותר. סופות החול שהשתוללו בימים האחרונים הקשו אף הן על ההתקדמות המתוכננת לבירה העיראקית, מה שעשוי להאריך עוד יותר את המלחמה. בהתאם לכך, נפתח גם היום המסחר במגמה שלילית, ולמעט דקות מעטות בהן ביקרו המדדים בטריטוריה חיובית, התנהל יום המסחר בירידות. הנאסד"ק נעל את המסחר בירידה קלה של 0.2% לרמה של 1384 נקודות והדאו ג'ונס איבד 0.4% לרמה של 8201 נקודות.

מזירת המקרו הגיעו היום נתוני התמ"ג שהצביעו כי כלכלת ארה"ב צמחה ב-1.4% ברבעון הרביעי של 2002, כך מראים הנתונים המעודכנים והסופיים של ממשלת ארה"ב. מספרים אלה תואמים לנתוני התמ"ג הקודמים שנמסרו בסוף פברואר על ידי משרד המסחר האמריקאי, ותואמים לתחזיות האנליסטים. לפי הערכות תגיע הצמיחה ברבעון הראשון ל-2%.

מניית טבע הוסיפה 0.1% למחיר של 43.1 דולר על רקע 2 הודעות חיוביות ששיגרה היום החברה. מחיר המניה משקף לחברה שווי שוק של כ-11 מיליארד דולר.

לאחר ההודעה מאתמול על סיום השלב ה-3 בניסוי לתרופת הפרקינסון, דיווחה החברה על הסכם הפצה עם שרינג פלואו בנוגע לתרופת ה-Ribavirin, ומאוחר יותר הודיעה כי זכתה בפסק דין מקוצר במשפט לגבי טבליות Moxepil.

טבע דיווחה כי בית המשפט המחוזי של ניו ג'רזי פסק שהחברה לא הפרה את הפטנט המתייחס לפורמולציה של טבליות ה-Moxepil. טבע מדווחת כי העבירה הודעה בגין הזכייה במשפט ל-FDA, וכי היא מקווה לקבל אישור סופי לשיווק המוצר, שהבקשה בגינו הוגשה בהליך Paragraph 4, שמקנה לחברה בלעדיות בשיווק לתקופה של 180 יום.

טבליות ה-Moxepil הן הגרסה הגנרית לתרופת ה-Univasc של חברת Schwartz Pharma, המיועדת לטיפול ביתר לחץ דם, ומכירותיה השנתיות מוערכות בכ-56 מיליון דולר. מניית טבע עלתה אתמול בארה"ב למחיר שיא של 43 דולר.

עוד בין המניות הכבדות, קומברס איבדה 1.3% למחיר של 11.8 דולר ומרקורי ירדה ב-1.2% למחיר של 32.5 דולר. אמדוקס איבדה 0.5% למחיר של 13 דולר, המשקף לחברה שווי שוק של 2.8 מיליארד דולר.

חברת SR Telecom הקנדית, המתמחה בגישה אלחוטית רחבת פס, דיווחה כי חתמה על הסכם לרכישת חברת נטרו העוסקת בתחום זהה, והמנוהלת על ידי גדעון בן אפרים הישראלי. המכירה תבוצע תמורת 121 מיליון דולר. סכום זה מהווה פרמיה של 28% על מחיר המניה אתמול - 2.4 דולרים. יחד עם זאת, נטרו תשלם טרם השלמת העסקה דיווידנד לבעלי מניותיה, כך שמדובר בסכום של 21 מיליון דולר בלבד.

הרכישה, מסרה SR טלקום, תגדיל את מצב המזומנים שלה ל-75 מיליון דולר (ברוטו). נטרו, סיימה את השנה עם 158.4 מיליון דולר בקופה, כולל בטוחות סחירות והאנליסט אהוד איזנשטיין מבית ההשקעות אוסקר גרוס מציין כי הקופה מכילה כעת כ-145 מיליון דולר בלבד. הרכישה כפופה לאישור אסיפת בעלי המניות של נטרו. עד כה, מחזיקי 12% ממניותה החברה אישרו את הרכישה. בעלת המניות הגדולה ביותר בנטרו טרם הרכישה היא גלובל טלקום, שהגיעה להחזקה של 24.4% מהחברה (9.5 מיליון מניות). מניית נטרו הוסיפה 10.3% למחיר של 2.7 דולרים, במחזור גבוה ביחס לממוצע לה, של 3.7 מיליון מניות.

חברת הלתקר המספקת שירותים וכלים עבור חוקרים בתחום הביוטכנולוגיה, ומפתחת ערכות לאבחון קליני, דיווחה על הכנסות של 4.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי - דומות לאלו של הרבעון המקביל ושל הרבעון הקודם. בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד נקי רבעוני של 300 אלף דולר או 4 סנט למניה, ברבעון הקודם דיווחה על רווח נקי של 287 אלף דולר. לשנה כולה מדובר על רווח נקי של 470 אלף דולר או 6 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 3 מיליון דולר או חצי דולר למניה ב-2001. החברה הודיעה על מינוי מנכ"ל חדש - משה ראובני, שיחליף את דניאל קרופף. מניית החברה איבדה 10% למחיר של 26 סנט במחזור של 32 אלף מניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully