וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רובוגרופ: רווח שנתי של כ-700 אלף דולר

סוכנויות הידיעות

31.3.2003 / 9:30

ב-2001 הציגה החברה הפסד של 500 אלף דולר; בניטרול ההשקעה בחברה הבת ממקול, רובוגרופ ייצרה רווח של 2.3 מיליון דולר השנה; ההכנסות ללא שינוי מ-2001 ברמה של 18.5 מיליון דולר

חברת רובוגרופ מראש העין פירסמה הבוקר את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון הרביעי של השנה ו-2002 כולה, מהן עולה כי הכנסותיה השנתיות נותרו ברמה זהה: 87.8 מיליון שקל ב-2002 לעומת 87.6 מיליון שקל ב-2001 (18.5 מיליון דולר השנה ו-18.6 מיליון דולר בשנה שעברה). הכנסות אלה כוללות לדברי החברה עלייה בהכנסות בתחום החינוך מרחוק והן מפצות על ירידה במכירות של Light Machine ומוצריה האחרים של YET החברה הבת.

רובוגרופ, לשעבר אשד רובוטק והחברות בנות שלה, מאורגנות בשלושה גופים עסקיים אשר מתמקדים בתחומים שונים. הגוף הראשון מתמקד בתחום פעילותה המסורתי של החברה - תחום החינוך. גוף זה כולל את אגף המחקר, פיתוח, התפעול השיווק והמכירות של מוצרי החברה לשוק ההדרכה והחינוך בארץ ובעולם. הגוף השני כולל את החברה יאסקאווה העוסקת בפיתוח וייצור מוצרי בקרת תנועה לשוק התעשייתי. הגוף השלישי הוא גוף יזמות עסקית המרכז פעילויות חדשות של החברה ומאגד את פעילות חברת ממקול העוסקת בהגברת מהירות העבודה של תוכנות במחשב וקיצור משמעותי של משך חיפושי המידע. החברה אף מאגדת את הפעילות של E-learning ללימוד טכנולוגיה באמצעות האינטרנט.

הוצאותיה התפעוליות של החברה השנה היו 41.4 מיליון שקל - בדומה לשנה שעברה והרווח התפעולי היה 4.2 מיליון שקל. ב-2002 החברה שבה לרווחיות כאשר דיווחה על רווח של 3.4 מיליון שקל (711 אלף דולר) וזאת לעומת הפסד של 2.4 מיליון שקל (500 אלף דולר) בשנת 2001. "אנחנו מרוצים מתוצאות השנה", אמר יו"ר ומנכ"ל רובוגרופ, רפאל ערבות, בהודעת החברה.

"התוצאות שהצגנו, שהן הטובות שהיו לנו מזה שנים, משמעותיות אף יותר במצב הכלכלי הנוכחי", הוא אומר. הוא ציין כי למעשה, בנטרול השקעת החברה בממקול (1.6 מיליון דולר), הרווח השנתי שהציגה היה של 2.3 מיליון דולר. עד היום השקיעה רובוגרופ בממקול סף של 3.3 מיליון דולר.

לקראת סוף השנה החברה חתמה על הסכם לרכישת TrainNet של מנטרג'י, ובכך הוסיפה לפתרונות הלימוד מרחוק שלה. בקופת החברה 5.4 מיליון דולר בסיום הרבעון והיא נסחרת בבורסת הנאסד"ק (Small Cap) ובבורסת תל אביב לפי שווי שוק של 8.5 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully