וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערוץ הטלוויזיה המסורתי יעלה במוצ"ש

כתב וואלה! עסקים

31.3.2003 / 13:17

יו"ר ערוץ תכלת: אנחנו פונים לקהל שמרגיש שהיהדות היא נחלת כולם; במהלך השנה האחרונה השקיעה הקבוצה בהשקת הערוץ כ-15 מיליון שקל; תקציב הפרסום עומד על 6 מיליון שקל

למרות המצב הקשה בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית, הערוץ החדש ליהדות, ערוץ "תכלת" הודיע היום כי יחל את שידוריו במוצ"ש, בשעה 20:30. הערוץ ישודר בפלטפורמה דיגיטלית בכבלים בערוץ 36 ובשידורי יס בערוץ 19.

ערוץ "תכלת" ישדר 19 שעות ביממה החל משמונה בבוקר ועד שלוש לפנות בוקר. שידורי הערוץ יופסקו בימי שישי ובערבי חג, כשעה לפני כניסת השבת או החג ויתחדשו כשעה אחרי מוצ"ש או מוצאי החג.

הערוץ ישדר מגוון רחב של תוכניות לכל המשפחה, שיח ובידור, תוכניות ייעוץ והכוונה, שורשים מורשת והיסטוריה, שיעורי תורה, קבלה ופילוסופיה יהודית, סדרות דרמה מקוריות וסרטים ייחודיים, רצועת בנות ותוכניות מיוחדות לשבת ולחגי ישראל. היקף תוכניות המקור בערוץ יעמוד על למעלה מ-300 שעות שידור מקור בשנה.

לאחרונה חתם הערוץ הסכמים לרכישת זכויות שידור של סדרות וסרטים עם 25 ספקי תוכן מהארץ ומהעולם . ביניהם: האחים וורנר, BBC, ABC, הולמארק, אולפני הרצליה, ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה "מעלה, "טדי הפקות" ועוד. כמו כן בימים אלה נמצא הערוץ במגעים עם מספר תחנות שידור בארה"ב ובאירופה לצורך שידור הערוץ בקרב קהילות יהודיות ברחבי העולם.

הערוץ יהיה פתוח חינם לתקופת היכרות של כחודשיים לכל לקוחות חברות הכבלים הדיגיטליים וללקוחות יס, המהווים כמיליון בתי אב. מחיר המנוי החודשי להתחברות לערוץ הנו תלוי בחבילת הערוצים שהלקוח רוכש וינוע בין 24-5 שקלים.

שלמה בן צבי, יו"ר והעורך הראשי של ערוץ תכלת, אמר במסיבת עיתונאים כי "אנחנו פונים לקהל חילוני ודתי כאחד, קהל שמרגיש שהיהדות היא נחלת כולם. אנו מאמינים שערוץ תכלת יצור מפגש ייחודי בין תפיסות היהדות של העולם הדתי והעולם החילוני בין המסורת והאירועים העדכניים באופן מגוון, פתוח ולא מחייב".

"אני צופה שיש בישראל ביקוש גדול לערוץ משפחתי, מסורתי, המחזק את הזהות הלאומית ומעמיק את השייכות של החברה בישראל למסורת, ערוץ א-פוליטי ערוץ קשוב לכל גווני היהדות שבציבור" הוסיף בן צבי.

הערוץ החדש נמצא בבעלות קבוצת אנשי עסקים בראשות שלמה בן-צבי. לאחרונה, רון לאודר רכש כ-24% מהון המניות של חברת "תכלת תקשורת בע"מ" בעלת ערוץ הטלוויזיה "תכלת". לאודר יתמנה כדירקטור בחברה ויהיה מעורב באופן פעיל בפעילות השוטפת של הערוץ, בקביעת התוכניות ובפיתוחו בארץ ובעולם.

במהלך השנה האחרונה השקיעה הקבוצה בהשקת הערוץ כ-15 מיליון שקל. התקציב השנתי הכולל של הערוץ הפקות המקור ועלויות רכש תוכניות וסדרות מחו"ל יהיה כ-30 מיליון שקל.

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין דורית ענבר אמרה כי: "לאחר שיעלה ערוץ "תכלת" תדרש חשיבה רצינית האם יש עדיין צורך בהעלאתו של ערוץ ייעודי למורשת על ידי הרגולטור".

התוכנית האסטרטגית של הערוץ קובעת יעד של כ-100 אלף לקוחות בתום השנה הראשונה לשידורי הערוץ ותוך כשנתיים וחצי להגיע לנקודת איזון בכ-180 אלף לקוחות.

תקציב השיווק לשנת 2003 עומד על כ-6 מיליון שקל, וכולל קמפיין השקה, פעילות קד"מ, מכירה ישירה באמצעות נציגי מכירות וכן הרחבת המותג לאמצעי מדיה משלימים. משרד הפרסום המלווה את החברה הוא שלמור אבנון עמיחי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully