וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקיצוצים באדלר-חומסקי&ורשבסקי: הורדה בשכר ו-12 ימי חופשה ללא תשלום

איילה צורף

31.3.2003 / 17:24

בשבוע שעבר הודיעה הנהלת החברה לעובדים על קיצוץ, אך טרם הכריעה לגבי גודלו ואופיו; בשלב זה הוחלט שלא לפטר עובדים

הנהלת משרד הפרסום אדלר חומסקי&ורשבסקי Grey החליטה על גובה הקיצוץ במשרד: כל עובדי החברה, כ-100 במספר, יוצאו ל-12 ימי חופשה ללא תשלום, ולאלו המרוויחים שכר ברוטו של כ-7000 שקל ומעלה יקוצץ השכר ב-6% - כך נודע ל-TheMarker; מעבר לקיצוצים הללו, הוחלט שלא לפטר עובדים, בשלב זה. ראובן אדלר, שותף במשרד, אישר את הידיעה.

כפי שנכתב לראשונה ב-TheMarker, החליטה הנהלת המשרד לקצץ בהיקפי ההוצאות במשרד כבר בשבוע שעבר, אך עד כה לא הוחלט באיזה אופן יערך הקיצוץ.

במשרד הפרסום ה-4 בגודלו בישראל מועסקים כ-100 עובדים, והוא מטפל בתקציבים בהיקף של 128.7 מיליון דולר (במחירי מחירון). האפשרויות אותן בוחנת הנהלת המשרד היא שילוב של פיטורי עובדים אחדים או קיצוצי שכר, בשילוב חופשות ללא תשלום.

צעד זה של אדלר-חומסקי & ורשבסקי מתלווה לצעדי קיצוץ דומים של משרדי פרסום גדולים נוספים. לפני כשבועיים פורסם כי המשרד הגדול בישראל, מק'אן קשר בראל, יפטר 14 עובדים - שהם 5% מעובדיו. שאר העובדים התבקשו לצאת לחופשה מפוצלת של חודש ימים ללא תשלום בשנה הקרובה. בנוסף - קוצץ שכרם של הסמנכ"לים, המנכ"לים, וחברי ההנהלה בקבוצה ב-10%.

בהמשך פורסם כי משרד הפרסום החמישי בגודלו בישראל, ראובני-פרידן IPG - המעסיק כ-90 עובדים, יבצע מהלך רוחבי של קיצוץ. במסגרת מהלכי הקיצוץ הוחלט כי כל העובדים במשרד, בכללם בעליו וחברי ההנהלה, יוצאו ל-22 ימי חופשה ללא תשלום - במסגרתם ייסגר המשרד בכל ימי חול המועד וערבי החג של 2003. במסגרת זו יתבקשו העובדים לצאת ל-9 ימי חופשה ללא תשלום במהלך השנה, במועדים שיבחר כל עובד - בנוסף על ימי חופשת חול המועד.

אחריו הודיע גם פובליסיס-אריאלי על סבב קיצוצים, במסגרתו הודיעה הנהלת החברה לכ-60 עובדיו כי עליהם לצאת לחופשה ללא תשלום של שבועיים במהלך החודשיים הקרובים.

משיחות עם מנכ"לי משרדי פרסום נוספים עולה כי בתקופה האחרונה בוחנים משרדים רבים את האופציה לקיצוץ, על רקע ההאטה בענף הפרסום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully