וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בגלל המלחמה בעיראק - אל ג'זירה קרובה לאיזון תפעולי

סוכנויות הידיעות

1.4.2003 / 10:16

ערוץ אל ג'זירה מתפרנס ממכירת צילומי חדשות לרשתות הזרות; הרשת קרובה לאיזון תפעולי בזכות הביקוש לחומרים בלעדיים שהביאה מעיראק; הכנסותיה השנתיות - כ-30 מיליון דולר

רשת החדשות הערבית אל ג'זירה מתפרנסת בעיקר ממכירת צילומי חדשות לרשתות הזרות, כמו CBS, NBC, פוקס ו-TF1 הצרפתית. הרשתות הזרות משלמות עבור הזכויות להשתמש בצילומי טלוויזיה בלעדיים שביצעה אל ג'זירה בעיראק, לדברי נציגיהן.

אל ג'זירה היתה הרשת שהביאה את צילומיהם של השבויים האמריקאיים בעיראק וצילומים בלעדיים מתוך בגדאד. התעריף שמשלמות הרשתות הזרות אינו ידוע, אולם סמנכ"ל השיווק של אל ג'זירה אמר כי ההסכמים עם הרשתות הזרות מסייעים לא רק להכנסות, אלא גם למוניטין של הרשת עצמה. ההכנסה השנתית הכוללת של אל ג'זירה נמוכה מ-30 מיליון דולר, לדברי נציגי התחנה.

רשת אל ג'זירה הוקמה בקטאר ב-1996 על ידי נסיך קטאר בהשקעה של 150 מיליון דולר. במהלך המלחמה ספגה ביקורת מצד הממשל האמריקאי לאחר שהקרינה את תמונות השבויים. בורסת ניו יורק אסרה על כניסה של כתביה לתחום קומת המסחר, בגלל "התנהגות עיתונאית לא אחראית". אולם אל ג'זירה נחשבת גם לילד הרע של עולם התקשורת הערבי, בשל אופן הכיסוי העצמאי והבלתי מצונזר שלה. מסיבה זו הטילו חלק ממדינות ערב חרם פרסומי על הרשת, וכתוצאה מכך היא רושמת הפסדים שנתיים של כ-30 מיליון דולר בשנה.

עתה, עם הצלחתה של הרשת במלחמה, היא קרובה, לדברי סמנכ"ל השיווק, לאיזון תפעולי. לרשת גם הסכמי חילופי תוכן עם BBC, CNN ו-ABC, אשר אינם כרוכים בתשלום לאל ג'זירה, כך מסרו נציגי רשתות אלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully