וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג התחזק ל-4.671 שקלים

אמיר טייג

2.4.2003 / 16:26

היורו היציג רשם ירידה קלה של 0.1% ל-5.061 שקל; אקסלנס: מתחת לרמת ה-4.67 שקלים מתעוררים קונים בסקטור העסקי


הדולר היציג נקבע היום על 4.671 שקלים, עלייה של 0.28% לעומת היציג שנקבע אתמול. מנגד, רשם היום היורו היציג ירידה של 0.1% נקבע על 5.061 שקלים. המסחר במטבעות הזרים נעשה היום על רקע התחזקות הדולר בעולם, וכן על רקע ירידה חדה יחסית של מחירי הנפט במהלך המסחר אתמול בארה"ב. למרות התתחזקות היום של הדולר, השקל עדיין נמצא בשפל של מספר חודשים מול הדולר.

בימים האחרונים השקל מגלה חוסן יחסי מול המטבעות הזרים ורושם עליות שערים, אשר ייצבו את שערו מול הדולר שנמצא בשפל של כשלושה חודשים וחצי. השקל חזר לרמתו טרם הבחירות, וטרם התחממות הזירה העיראקית. ההערכות הן שהתחושה שהסיכון שמלחמה תגיע לישראל הולך ופוחת, מחזקת מחדש את הגורם העיקרי התומך בשקל מול המטבעות הזרים - הפער בין ריבית השקל והריבית של המטבעות הזרים.

אבי שריר, מחדר העסקות של אקסלנס, מוסר כי בימים האחרונים רואים השתתפות ערה של כל המגזרים במסחר, חברות, יצואנים, בנקים ומעט זרים שאינם דומיננטיים להערכתו במהלך האחרון. עם זאת, המסחר הבוקר הוא רגוע יחסית ואין עד כה פעילות חריגה, אומר שריר. להערכתו, ברמה של 4.67-4.66 שקלים לדולר מתעוררים קונים של דולרים. כמו כן, הוא מציין שחברות רבות בחרו לרכוש הגנות דולריות למשך חודשיים עד שלושה ברמות השקל הנוכחיות. שריר מציין כי האירועים במפרץ עדיין מכתיבים תנודתיות גבוהה במסחר במט"ח. להערכתו, בטווח הקצר רמת התמיכה שוכנת ב-4.65 שקלים, ורמת ההתנגדות ב-4.69 שקלים.

למרות התחזקות השקל בימים האחרונים, עדיין מעיבים על חוסנו מספר גורמי אי ודאות: יישום התוכנית הכלכלית של האוצר, והשבתת המשק שתופסת תאוצה מנגד. שני גורמים אלו עשויים להעיב על השקל בטווח הבינוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully