וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג ירד ל-4.664 שקלים

אמיר טייג

3.4.2003 / 16:30

היורו היציג נחלש ב-1.31% ל-4.995 שקלים; סוחר בבנק גדול: זרים רבים מכרו דולרים בימים האחרונים


הדולר שב להיחלש היום במסחר מול השקל, כאשר שערו היציג נקבע על 4.664 שקלים, ירידה של 0.15% לעומת היציג שנקבע אתמול. היורו רשם ירידה חדה יותר של 1.31% והיציג של המטבע האירופי חצה שוב מטה את רף ה-5 שקלים ונקבע על 4.995 שקלים. לאחר קביעת השערים היציגים ממשיך הדולר לרשום ירידה מול השקל. בשעות אלו הדולר נסחר ברמה של 4.658 שקלים, ירידה של 0.13% מול היציג שנקבע היום. היורו, לעומת זאת, רושם התחזקות של 0.15% מול היציג ונסחר ברמה של 5.002 שקלים.

רמתו הנוכחית של הדולר היא קרובה מאוד לרמת השפל של שלושה וחצי חודשים שנרשמה ביום שלישי. מחדר העסקות של בנק גדול נמסר כי מרבית הפעילות מתרחשת בין בנקים ללא המגזר העסקי, אשר רמת פעילותו ירדה היום לעומת אתמול.

סוחר בכיר באחד הבנקים הגדולים מוסר כי גופים זרים רבים היו פעילים יחסית בימים האחרונים, מכרו דולרים והביאו להתחזקות השקל. הערכות הן כי גופים אלו הצטיידו בדולרים לפני הלחימה מתוך הערכה כי מעורבות ישראל בעימות בעיראק תהיה גבוהה יותר. המכירות שביצעו בימים האחרונים מעידות כי להערכתם יורד הסיכון כי ישראל תהיה מעורבת בעימות.

בימים אלה תופשים הפעילים את ההתפתחויות בעיראק כחיוביות. התקרבות האמריקאים לבגדאד, השמדת שתי הדיוויזיות בקרבת בגדאד וחילוץ השבויה האמריקאית, מזניקים את הדולר מעלה ביחס למטבעות הזרים, וכן גורמים לירידת מחירי הנפט. התפתחויות מסוג זה תורמות לחוסנו של השקל, מאחר שהן מקטינות את הסיכוי, בעיני הפעילים, לכך שהמלחמה תגיע לישראל. ירידת סיכון זה מעלה מחדש את הגורם העיקרי שתומך בשקל - פער הריבית הגבוה בין השקל לדולר העומד כיום על 7.45%.

בבית ההשקעות אקסלנס ציינו הבוקר כי לדולר קיימת רמת תמיכה חזקה ב-4.65 שקלים, ורמת התנגדות ב-4.69 שקלים. בבית ההשקעות סבורים כי בדומה לאתמול, גם היום יושפע המסחר מהעליות שנרשמו בבורסות העולם - כמו גם מפרץ האופטימיות המחודש בעקבות הדיווחים האחרונים על התקדמות הכוחות האמריקאיים עד לפאתי העיר בגדאד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully