וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תוצאות תדיראן מוצרי צריכה ממשיכות להידרדר

אלי דניאל

6.4.2003 / 15:34

הפסד נקי של כ-29.1 מיליון שקל; הפסד תפעולי שנתי של 23.1 מיליון שקל; תיישם תוכנית רה ארגון שתכלול צמצומים ומיזוג המטה בת"א למפעל בעפולה

ההרעה בתוצאותיה הכספיות של חברת תדיראן מוצרי צריכה, הנמצאת בשליטת נחושתן השקעות (מחזיקה ב-42% מהון מניותיה) וחברת Carrier Hvcar (מחזיקה ב-58% מהון מניותיה), נמשכה גם בשנת 2002, שנה בה ההכנסות התכווצו בשיעור של כ-15% לרמה של כ-516.8 מיליון שקל. בחברה מציינים כי הירידה בהכנסות נגרמה בעיקרה מהמיתון והמצב הבטחוני אשר פגעו יותר מכל בתחום מוצרי הצריכה החשמליים.

ברמה התפעולית עברה תדיראן צריכה להפסד של כ-23.1 מיליון שקל, הרעה ניכרת לעומת רווח תפעולי של כ-37.5 מיליון שקל שנרשם בשנת 2001. בשורה התחתונה הציגה תדיראן צריכה הפסד שנתי של כ-29.1 מיליון שקל, בעוד שבשנת 2001 הרוויחה החברה כ-8.6 מיליון שקל. הפסד זה הושפע בעיקרו מעלויות והוצאות חד פעמיות בגין מחיקות מלאים, הפחתת רכוש והעברת פעילות למיקור חוץ, בהיקף כולל של כ-15 מיליון שקל.

על רקע ההרעה בתוצאותיה, אישר דירקטוריון תדיראן מוצרי צריכה, במהלך פברואר האחרון, תוכנית ארגון מחדש שמטרתה לייעל את החברה ולתת לה כלים להתמודד עם המיתון הכלכלי ועם התחרות ההולכת וגוברת. תוכנית זו כוללת, בין היתר, העברה ומיזוג המטה מתל אביב למפעל בעפולה, צמצום משמעותי בכוח אדם וארגון מחדש של מבנה הפעילות היצרני. התוכנית תבוצע במהלך המחצית הראשונה של שנת 2002 ועלותה נאמדת בכ-8.5 מיליון שקל, כאשר עיקר העלויות מיוחסות לפיצויי פיטורים. לדברי החברה, התוכנית מיועדת להחזירה לרווחיות כבר בשנה הנוכחית.

הונה העצמי של תדיראן מוצרי צריכה הסתכם ב-31 בדצמבר בכ-172.3 מיליון שקל והוא היווה כ-43% ממאזנה. פעילותה השוטפת של החברה "הניבה" תזרים מזומנים שלילי של כ-13.5 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully