וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: כי"ל תציג ברבעון הראשון צמיחה של 15% ברווח הנקי

אילן מוסנאים

15.4.2003 / 11:14

מותירים למניה המלצת "קנייה"; מחיר היעד 6.1 שקלים - גבוה בכ-20% ממחירה בבורסה

כי"ל צפויה להציג ברבעון הראשון של 2003 צמיחה של 15% במכירות ל-510 מיליון דולר וברווח הנקי ל-23 מיליון דולר. כך מעריכה האנליסטית רקפת אפטר, מיחידת המחקר של בנק הפועלים. לדבריה, כי"ל תיהנה ברבעון מהתחזקות היורו מול הדולר, מהפיחות בשער החליפין של השקל מול הדולר, מירידת ריבית הליבור ומאיחודה של CPL. מנגד, יעיבו על התוצאות של החברה התייקרות מחירי הגופרית, ההובלה הימית והאנרגיה.

אפטר מחליטה להותיר לכי"ל המלצת "קנייה" ולהעלות לה את מחיר היעד מ-6 שקל ל-6.1 שקל. מחיר היעד גבוה בכ-20% ממחיר המניה בבורסה.

בבנק הפועלים מציינים כי למשקיעים במניות כי"ל מצפות שתי בוננזות לרבעונים הבאים: ראשית הרצת שלב 10 במפעל בסדום אשר צפויה להתחיל ברבעון השלישי. אפטר מציינת כי מדובר בהרחבת כושר הייצור במפעלי האשלג, שהינו הרווחי ביותר בכי"ל, ואשר תאפשר את ניצול כמויות הקרנליט (חו"ג לייצור אשלג) הנוצרות בבריכות האידוי. לדבריה, תוספת זו תשתמש במערכות השינוע וההובלה הקיימות, כך שלמעשה מדובר בהשמשת מלאי השוכב בבריכות.

אפטר מציינת כי הציפיות בתעשיית הדשנים, תחום שמהווה כ-50% מהפעילות של כי"ל, הן חיוביות ביותר על רקע עליות מחירי הסחורות החקלאיות ורמות המלאי הנמוכות של תוצרת חקלאית, שיוצרים צורך בהגדלת הזריעה והשימוש בדשנים.

פוטנציאל משמעותי היא רואה גם בהגדלת כושר הייצור של החומצה הלבנה, שהינה מוצר מתוחכם מתקדם עם מחיר גבוה, על חשבון החומצה הירוקה, שהיא מוצר קומודיטיס בסיסי הנתון למחזוריות ותחרות חריפה יותר. שני מהלכים אלה עשויים לקבל חיזוק מסיום מהלכי הרה-ארגון שכי"ל ביצעה בשנים האחרונות וכן מהשיפור האפשרי בכלכלה העולמית במהלך השנה.

בבנק הפועלים צופים כי כי"ל תציג ב-2003 גידול של 6.3% במכירות שלה ל-2.1 מיליארד דולר וצמיחה של 33% ברווח הנקי ל-123 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully