וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: טבע תדווח ברבעון הראשון על רווח של 50 סנט למניה

אילן מוסנאים

28.4.2003 / 9:33

המכירות יצמחו ב-47% ל-800 מיליון דולר; מכירות האוגמנטין והרמרון יתרמו לצמיחה

טבע תציג ברבעון הראשון גידול של 47% במכירות ל-800 מיליון דולר וזינוק של 59% ברווח הנקי ל-137 מיליון דולר - כך מעריכה האנליסטית רקפת אפטר מבנק הפועלים. רווח נקי זה משקף רווח למניה של 50 סנט - הגבוה ב-4 סנט מהקונצנזוס של האנליסטים המכסים את החברה.

בבנק הפועלים מציינים כי מדובר בעוד רבעון שיא לטבע, וזאת בעיקר בזכות האוגמנטין ותחילת השיווק של התרופה הגנרית לרמרון. אפטר מעריכה כי לשיפור בהכנסות החברה יתרמו גם הרכישות האחרונות שטבע ביצעה (של באייר קלאסיק והחטיבה הכימית של האניוול באיטליה); אישורים נוספים שהחברה קיבלה בשנה האחרונה; המשך הצמיחה של השוק האמריקאי; התחזקות שער החליפין של היורו מול הדולר והמשך הגידול במכירות הקופקסון.

בנוסף לצמיחה במכירות החברה, תהנה החברה משיפור ניכרת ברווחיותה עקב שיעורי הרווחיות הגבוהה של הקופקסון ושל המוצרים החדשים; קיטון בהוצאות המימון של טבע על רקע גיוסי האג"ח בריבית אפסית; המשך תהליכי הרציונליזציה בחברה; היחלשות שער החליפין של השקל מול הדולר, השוחקת את ההוצאות השקליות של החברה והפסקת הפחתות המוניטין בגין החברות שטבע רכשה, בגין כניסת תקנים חשבונאיים בארה"ב לתוקף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully