וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נס תבצע קיצוץ של עד 15% בשכר עובדי חטיבת המגזר הציבורי

צורי דאר

20.5.2003 / 17:00

נס: הקיצוצים נעשו בעקבות צמצום פרויקטים במגזר הממשלתי, ונועדו למנוע מהלך של פיטורים; צפויים קיצוצים גם במגזר הבטחוני

נס טכנולוגיות, חברת שירותי ה-IT הגדולה בישראל, תקצץ בקרוב בשכרם של עובדים בחטיבת המגזר הציבורי עד לשיעור של 15%. הקיצוץ בשכר ייעשה כדי להימנע ממהלך של פיטורי עובדים והוא בא בעקבות שחיקת הרווחיות של הענף, בעיקר מול הסקטור הממשלתי. יצוין כי המשכורות בנס טכנולוגיות נחשבות לנמוכות ממילא ביחס למקובל בענף ה-IT.

מנס נמסר בתגובה: "בגלל ההאטה במגזר הממשלתי והקיצוץ בתקציב הממשלה קיבלנו הודעות ממספר גורמים ממשלתיים על הורדות שכר וקיצוצים חד צדדיים בפרויקטים. בעקבות זאת לא עמדה חטיבת המגזר הציבורי ביעדים העסקיים שלה לרבעון הראשון, ויבוצע קיצוץ של עד כ-15% מהשכר לכ-100 עובדיה.

עוד נמסר כי "הנהלת נס צופה כי גם בסקטור הבטחוני הקשור למגזר הממשלתי צפויות הורדות שכר בסדרי גודל דומים לאלו שנעשים בחטיבת מגזר ציבורי".

מנס גם הודיעה כי במסגרת ההערכות התקציביות של נס לשנת 2003, לקח על עצמו הדרג הניהולי בחברה מחויבות לקיצוץ של כ-5% בשכר, בהתאם לתוצאות העסקיות של כל רבעון. במסגרת זו בוצע קיצוץ שכר של כ 5% לכ-150 מנהלים בנס, מתוכם ל-50 מנהלים קוצץ השכר, בגלל אי עמידה ביעדים עסקיים ו-100 מנהלים נוספים התנדבו להוריד את שכרם מתוך הזדהות. כשנדרשת התייעלות באחת מהחטיבות, נס מנסה בכל דרך אפשרית לא לפטר עובדים".

נס טכנולוגיות, חברת ה-IT הגדולה בישראל, הודיעה בשבוע שעבר על הרחבת פעילותה בשוק האמריקאי על ידי רכישת חברת APAR InfoTech בעסקת מניות בשווי 78 מיליון דולר. בעקבות הרכישה צמח מספר העובדים החברה מ-2,600 ל-3,800 ומחזור המכירות השנתי צפוי לגדול מ-200 ל-300 מיליון דולר. הרווח הנקי של נס מוערך בכ-15-20 מיליון דולר. בקופת החברה יש כיום כ-40 מיליון דולר.

נס נוקטת באסטרטגיית ההתרחבות אגרסיווית בשלוש השנים האחרונות, במסגרתה נרכשו בשנים האחרונות חברות IT בארה"ב, אנגליה, הולנד שווייץ וצ'כיה. מדיניות זו מסייעת לחברה להרחיב את בסיס הכנסותיה כנגד הירידה בנפח שוק ה-IT בישראל.

נס מוחזקת כיום על ידי קבוצת וולפסון (34%), ורבורג פינקוס (34%), חברת גמול אמגל וכן על ידי עובדיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully