וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסתמן: המכרז על ערוץ 2 יידחה לספטמבר 2004

רוני קורן-דינר

24.7.2003 / 17:51

בשעה זו נראה כי הצעתו של שלום שמחון תתקבל ע"י רוב הוועדה; בין סעיפי הצעת החוק מסתמן כי הערוצים יחויבו להוציא 60% מההפקות לאולפנים חיצוניים

בשעה זו מסתמן כי הצעתו של יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ שלום שמחון, לדחות את המכרז על זיכיון ערוץ 2 בחצי שנה לספטמבר 2004, תתקבל ע"י רוב חברי הוועדה. הבוקר נמשך הדיון בוועדה לגבי ההסתייגויות להצעת החוק להסדרת השידור בערוצים 2 ו-10. ההצבעה בוועדה, לקראת העברת ההצעה למליאה לקריאה שנייה ושלישית, תחל היום בשעה 17:00.

בין סעיפי הצעת החוק שנדונו בשיתוף עם נציגי ערוץ 2 ו-10, מסתמן עוד כי הערוצים יחויבו להוציא 60% מההפקות לחברות הפקה ולאולפנים חיצוניים - כדרישת המפיקים והאולפנים. הזכיינית היחידה שעשויה להיפגע מדרישה זו היא טלעד, המחזיקה בבעלותה אולפנים ומצלמת בהם שיעור ניכר מהפקותיה. כמו כן, הועלתה המכסה של ההפקות מסוגה עילית (דרמה ותעודה) משיעור של 15% מההוצאה השנתית ל-17%, או לסך של 50 מיליון שקל בשנה - הסכום הגבוה מביניהם.

כזכור, הצעת החוק להסדרת השידורים בערוצים המסחריים תומכת בהקלות שניתנו לערוץ 10, ומציעות מכרז על זיכיון ערוץ 2 במארס 2004 (במהלך הארכת הזיכיון בערוץ מנובמבר 2003-נובמבר 2005). במסגרת זו נקבע כי במקרה שערוץ 10 יקרוס, ייערך מכרז על זיכיון לערוץ 2, כך שיופעל בידי שני זכיינים. המלצות ועדת מנכ"ל לשכת רה"מ, אביגדור יצחקי, אומצו בהצעת החוק תוך הסתייגויות קלות: ההסתייגויות קובעות כי העורך הראשי של השידורים יהיה מנכ"ל הערוץ המסחרי, ולו תהיה הסמכות העליונה בכל הנוגע לתכני השידור.

בהמלצות ועדת יצחקי נכתב כי שני הערוצים המסחריים (2 ו-10) יוציאו 60% מהכנסותיהם על תוכן, או 220 מיליון שקל בשנה - הגבוה מביניהם. מתוך סכום זה יוקצה מינימום של 50 מיליון שקל למשדרי חדשות בשנה, והסכום שיושקע בחדשות לא יעלה על 85 מיליון שקל. ההמלצות קובעות עוד כי המעבר לשידור במתכונת רשיונות יבוטל, וכן נאמר כי אם ערוץ 10 יקרוס יותרו פרסומות בכבלים ובלוויין. הפרסומות בכבלים ובלוויין יותרו במקביל למכרז לשני זכיינים בערוץ 2.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully