וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר הפשיעה הכלכלית העולמית: שיעור ההונאות בצפון אמריקה - 40%; ההפסד הממוצע מהונאה - 2.2 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות

10.8.2003 / 19:15

מודעות גבוהה ושקיפות הביאו לעלייה חדה בשיעור החברות המדווחות כי נפגעו מהונאה או פשע צווארון לבן אחר, לפי סקר PwCפשיעה כלכלית פגעה ביותר משליש החברות שהשתתפו בסקר שנערך על ידי פרייס ווטרהאוס קופרס (PwC) בשנתיים האחרונות. 37% מהמשתתפות בסקר ציינו כי נפגעו מהונאה רצינית אחת לפחות
בתקופה אליה התייחס הסקר. ההפסד הממוצע לחברה כתוצאה מפשע כלכלי היה 2.2 מיליון דולר.שיעור הפגיעה היה גבוה בהרבה מזה שעלה מסקר קודם, שנערך ב-2001. בסקר השתתפו 3,600 חברות מ-50 ארצות שונות. לפי נתוני הדו"ח עלה שיעור החברות שנפגעו מהונאה בשנתיים האחרונות מ-29% ל-34% באירופה המערבית. במזרח אירופה היתה עלייה מ-26% ל-37%. לדברי מחברי הדו"ח משקפת העלייה החדה מודעות גבוהה יותר להונאה, המביאה לשיעור חשיפה גבוה יותר, ושאיפה לשקיפות גבוהה יותר. בצפון אמריקה ואפריקה נרשם השיעור הגבוה ביותר של פשיעה כלכלית - 41% ו-51% בהתאמה.מנגד, ברוסיה ובטורקיה דווח על אפס פשיעה כלכלית - מה שמשקף, לדעת כותבי הדו"ח, צורך בשקיפות ואמצעי גילוי טובים יותר.הסקר חשף גם את הממצאים הבאים:- חברות גדולות נוטות להיפגע יותר מהונאה.
- הונאות כלכליות לא מפלות בין מגזרים: יותר מ-30% מהחברות בכל מגזר שנבדק בסקר סבלו מפגיעה על ידי פשע כלכלי.
- מעילה בנכסים היא הפשע הנפוץ ביותר, אך הקל ביותר לגילוי. 60% מכלל המשתתפות בסקר נפגעו ממעילה. אחרי מעילה נמצאים מוצרים פירטיים, שחיתות ושוחד.
- המשתתפים בסקר מטילים את האחריות למניעה וניהול נגד פשיעה כלכלית על הדירקטוריון.
- כמעט 75% מהחברות שנפגעו מפשיעה כלכלית הצליחו להשיב לעצמן 20% מההפסדים שנגרמו כתוצאה מהפשע, או פחות. רק מחצית מהמשתתפות היו מבוטחות נגד פשעים כלכליים, והן הצליחו להשיב נתח גדול יותר.
- בראייה לעתיד, הפשעים המאיימים ביותר הם מעילה ופשיעה באמצעות האינטרנט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully