וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף עולה ב-0.6% וחוצה את רמת ה-420 נקודות; אלווריון מטפסת בעוד 6.2%

הרצל לקס

12.10.2003 / 15:03

המחזור מסתכם בכ-40 מ' ש'; ישראמקו עולה ב-5.2% בעקבות מבחני ההפקה בניר 2; מגמה מעורבת במניות הבנקים; נייס יורדת ב-3%; סאיטקס עולה ב-4.4%; ליפמן מוסיפה 2.8%



הבורסה של תל אביב נסחרת בשעה זו בעליות שערים בינוניות של כ-0.6% במדדים המובילים בעקבות העליות בסוף השבוע בארה"ב, סיום השביתה בנמלים וכן בשל אווירת חג הסוכות שכמו בשנים קודמות משפיע לטובה על המניות.



מדד המעו"ף נסחר כעת בעליות שערים של כ-0.6% לרמה של כ-420.05 נקודות ומדד תל אביב 100 עולה ב-0.7% לרמה של 440.53 נקודות. התל-טק עולה ב-1.2%. המחזור מסתכם בכ-40 מיליון שקל.



טבע מרכזת גם הבוקר את המחזור הגבוה בבורסה - 11.5 מיליון שקל - ופותחת בירידות של 0.7% בעקבות פער ארביטראז' שלילי של 1.1% בו סיימה את המסחר בארה"ב. יתר המניות הדואליות נסחרות במגמה מעורבת כאשר נייס יורדת ב-3% ומג'יק יורדת ב-1.7%. לעומתן מניות אלווריון ואודיוקודס ממשיכות במירוץ שלהן בשנה האחרונה ורושמות עליות שערים חדות. מניית אלווריון, שעלתה מתחילת השנה בכ-302%, מוסיפה היום עוד 6.2%, ומניית אודיוקודס מטפסת ב-5.6% ומשלימה עליות של כ-418% בשנה האחרונה. עליות נאות רושמת גם מניית סאיטקס שמטפסת כעת ב-4.4%.



מניות הבנקים הגדולים פותחות את המסחר במגמה מעורבת כאשר מניית בנק הפועלים עולה ב-0.3%, מניית בנק לאומי עולה ב-1%, מניית בנק דיסקונט עולה ב-1.1% ומניית בנק המזרחי יורדת ב-0.3%. המגמה המעורבת נרשמת על רקע הידיעה שפירסם הבוקר עיתון "הארץ" כי הבנקים עשויים לבצע הפרשות לחובות מסופקים במאות מיליוני שקלים עקב ההחמרה שהנהיג בנק ישראל בכל הנוגע למגבלת קבוצת לווים.



על פי הידיעה, בשל ההוראות החדשות יחרגו הבנקים בסוף הרבעון הראשון של 2004 במיליארדי שקלים מהמגבלה של ששת הלווים הגדולים ויידרשו לפי הוראות הניהול הבנקאי, להפריש כבר ברבעון זה 6% מסך החריגה. עם זאת, האנליסט גלעד שמעוני מאקסלנס מעריך כי הירידות לא צפויות להיות חדות מדי שכן בשוק לוקחים בחשבון שהתקנות אינן סופיות וסביר להניח שעד למועד יישום המסקנות (הדו"חות יתפרסמו בסוף מאי 2004) הבנקים יצליחו לשנות את המתכונת בה יבוצעו ההפרשות. האנליסט יובל בן זאב מלידר ושות' סבור לעומת זאת כי הסיכוי שהבנקים יצליחו להקל את רוע הגזירה הוא אפסי. לדבריו: "הפיקוח על הבנקים נקט עמדה בעניין ולכן נמוך הסיכוי שהוא יסכים לחזור בו". עם זאת, בן זאב מציין כי בעצם בידיעה "אין כל חדש". לדבריו, התקנות קיבלו גילוי מספק כבר בדו"חות הכספיים של הרבעון השני ומי שניתח אותם כבר הבין שצפויות הפרשות נוספות.



ליפמן נסחרת בעליות של 2.8% במחזור של כ-2 מיליון שקל בעקבות הידיעה בעיתון "מעריב", לפיה החברה קיבלה את אישור בנק ישראל להפעלת מכשירי כספומטים פרטיים ותפעיל את מכשירי משיכת המזומנים במקומות ציבוריים בשיתוף עם בנק דיסקונט.



יחידת ההשתתפות של ישראמקו מזנקת ב-5.2%. ישראמקו סיימה את המסחר ביום חמישי בעליות חדות לאחר שדיווחה כי החלה בביצוע מבחני ההפקה בקידוח ניר 2. עיתון "הארץ" פירסם ביום שישי כי תוצאות ראשוניות ממבחני ההפקה שנערכו מעודדות וכי קיימת סבירות גבוהה שמדובר במאגר מסחרי. על פי הידיעה בעיתון "הארץ" מקורות בתעשיית הגז הטבעי ציינו כי מבחן ההפקה העלה שלחצי הגז והכמויות שנמדדו היו גבוהים מאלה שנמדדו בקידוח ניר 1, והדבר מעורר אופטימיות לגבי הסיכוי שהקידוח יוכרז כמסחרי. בעבר נמסרו הערכות לפוטנציאל הגז במאגר ניר, ולפיהן במאגר עשוי להימצא גז בהיקף 6-4 מיליארד מ"ק או אף יותר.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully