וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר עולה בשיעור קל: 4.413 שקלים

אמיר טייג

14.10.2003 / 10:20

כ-0.07% מעל רמת היציג. היורו, לעומתו, נחלש ונסחר ברמה של 5.137 שקלים

הדולר עולה בשעה זו בשיעור קל, ונסחר ברמה של 4.413 שקלים - כ-0.07% מעל רמת היציג. היורו, לעומת זאת, נחלש בשעה זו ונסחר בין הבנקים ברמה של 5.137 שקלים - ירידה של 0.21% לעומת שערו היציג. בהשוואה לרמה ששני מטבעות אלו נסחרו אמש בתום שעות המסחר, לא ניכר בשעה זו שינוי בשערם.

רונן יפה, ראש דסק הלקוחות העסקיים בחדר המסחר של בנק הבינלאומי אומר כי הגורם העיקרי המשפיע בימים האחרונים על המסחר הוא רמת הפעילות הנמוכה. "הרבה חשבים, גזברים ושחקני מט"ח נמצאים בחופשת חול המועד, ולפיכך המחזור היומי יורד למחצית בהשוואה לימים רגילים – בדומה למחזורי המסחר בימי שישי טיפוסיים". "רוב הפעילות היא בין הבנקים ובין הלקוחות שלהם, ללא פעילות מגבילה בין הבנקים", אומר יפה ומציין היקפי המסחר הנמוכים לא מצריכים את הבנקים להתכסות בניהם.

לגבי המשך המגמה בשוק אומר יפה כי ניתן יהיה לקבל אינדיקציות לכך רק לאחר תקופת החגים. "הדולר הגיע לרמת שפל של כמעט שלושה חודשים. בשבוע הבאה יצטרך המסחר לומר את דברו לגבי המשך מגמת הירידות או מעבר לעליות", אומר יפה וצופה שבוע מעניין יותר. בטווח המידי צופה יפה כי הדולר יסחר בין 4.41 שקלים ל-4.45 שקלים ובטווח הבינוני, כלומר החל מהשבוע הבאה יתרחב הטווח מעט ויסחר בין 4.385 שקלים ל-4.455 שקלים.

רמת הנזילות בשוק המט"ח ירדה בצורה חדה בחודש וחצי האחרונים. בספטמבר ובשליש הראשון של אוקטובר נרשמה ירידה של כ-19% בהיקפי המסחר במט"ח, כאשר את מרבית הירידה הובילו הזרים אשר הקטינו את היקף הפעילות שלהם בכ-26%, בהשוואה לרמה הממוצעת מתחילת השנה. הירידה במחזורים ניכרת בעיקר בימים האחרונים, בהם גם הפעילים המקומיים הקטינו משמעותית את הפעילות שלהם, וזאת נוכח חול המועד. כתוצאה מכך הדולר ממשיך ונסחר בטווח צר יחסית, וללא תנודות חדות.

הדולר היציג המשיך להיחלש אתמול, כאשר שערו נקבע בירידה של 0.25% לרמה של 4.41 שקלים. רמה זו משקפת שפל של חודשיים וחצי. היורו היציג נחלש אף הוא אתמול, וירד ב-0.77% לרמה של 5.1482 שקלים. לאחר קביעת היציג הוסיף הדולר להיסחר ברמה של 4.409 שקלים, בדומה ליציג. היורו עבר לעלייה קלה של 0.11%, ונסחר ברמה של 5.154 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully