וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קליר פורסט השלימה את חלקו הראשון של גיוס ההון השני: גייסה כ-12 מ' ד' בהובלת קרן ההשקעות של דויטשה בנק

28.2.2001 / 12:37

בחברה, המפתחת כלי תוכנה לניתוח והצגה ממוקדת של כמויות מידע גדולות, השקיעו גם בעלי המניות הקיימים - פולריס, וולדן, והרבורווסט פרטנרס

אלון תבור
ltpgt
חברת הסטארט אפ הישראלית קליר פורסט הודיעה היום על השלמה חלקית של סבב גיוס ההון הפרטי השני, בהיקף של כ-12 מיליון דולר. מדובר בחלקו הראשון של הסבב, שבמקור היה אמור להיות בעל היקף של כ-15 מיליון דולר ואשר בו החלה החברה עוד לפני אוקטובר 2000.
lt/pgt

ltpgt
את ההשקעה הנוכחית הובילה קרן ההשקעות של דויטשה בנק, Deutsche Bank eVentures, עם השקעה של 4 מיליון דולר, והשתתפו בו גם המשקיעים הקיימים ובהם קרנות ההון סיכון פולריס, וולדן ישראל, הרבור ווסט פרטנרס, ואחרים.
lt/pgt

ltpgt
לדברי יונתן אומן, סמנכ"ל הטכנולוגיה של קליר פורסט, הסכום שגויס הוא הסכום הדרוש לחברה בשלב זה. "עדיין, אנו ממשיכים לחפש שותפים אסטרטגיים מתאימים, ואם נמצא כאלו - הם בוודאי יצטרפו לסבב זה".
lt/pgt

ltpgt
קליר פורסט עוסקת בפיתוח פתרונות תוכנה המיועדים לאפשר למשתמשים לקלוט ולהבין ביעילות כמויות נרחבות של מידע טקסטואלי. טכנולוגיה זו מסוגלת בעצמה לקרוא ולהבין מסמכי טקסט, תוך זיהוי מושגים מרכזיים וטיב ההקשרים הלוגיים והלשוניים הקיימים בינם.
lt/pgt

ltpgt
התוצר שמסופק למשתמשי הקצה הוא מעין מפה של "מרחב המידע", המתארת את הקשרים בין הנושאים השונים והתכנים המצויים בטקסט. המפה מהווה למעשה סיכום של הידע המצוי במכלול המסמכים, באופן שמאפשר מצד אחד קבלה של התמונה הגדולה המשתקפת מתוך כמויות הטקסט הגדולות, ומצד שני גם גישה מהירה ונוחה לפרטים. כך, נחסך מהמשתמש זמן יקר והוא מקבל מידע באיכות משופרת.
lt/pgt

ltpgt
החברה נוסדה ב-1997 תחת השם אינסטינקט תוכנה, על ידי רונן פלדמן, אחד החוקרים הבולטים בתחום כריית הידע, ויונתן אומן, מומחה בתחום המחשוב המקבילי המבוזר. בין לקוחות החברה נמנות כמה חברות Fortune 500, ובהן גם ג'נרל מוטורס, פורד, דאו כמיקלס, קודאק, בורסת הנאסד"ק, קרדיט סוויס, ואחרים.
lt/pgt

ltpgt
סיבוב גיוס זה נעשה בתקופה בה קליר פורסט חותמת על הסכמי שיתוף פעולה עם גורמים פיננסיים בולטים בשוק הבינלאומי, כמו דאו ג'ונס ו-Comtext, ומרחיבה בכך את מאגר המידע המיועד לשימוש לקוחותיה. כספי הגיוס ישמשו את קליר פורסט לחיזוק תחום המכירות והשיווק ולחזק את השירותים והתמיכה הניתנים ללקוחותיה הקיימים.
lt/pgt

ltpgt
"הטכנולוגיה שלנו יכולה לשמש להרבה מאוד שווקים ושימושים והבעיה היא להחליט במה להתמקד", אומר יונתן אומן. "החלטנו לעת עתה להתמקד בשוק הפיננסי, שם קיים צורך ניכר, הרבה כסף, וקיימת גם מוכנות לשלם".
lt/pgt

ltpgt
לדברי ברק פרידור, מנכ"ל קליר פורסט, "קרן ההשקעות של דויטשה בנק, כיועצת פיננסית, תוסיף לנו ערך רב. היא תעצים את יכולות המכירה שלנו ותיתן לנו גישה ללקוחותיה ולספקיה, ולשוק השירותים הפיננסים כולו".
lt/pgt

ltpgt
בעקבות הסבב יצטרף לחבר המנהלים של קליר פורסט פייר סורקה, מנכ"ל קרן Deutsche Bank eVentures. לדברי סורקה, "אנו מזהים הזדמנויות עסקיות רבות למוצרי קליר פורסט ומאמינים כי ביכולתה לספק את הביקוש הזה ולצאת לצמיחה אדירה".

בין המשקיעים המרכזיים בחברה הקרנות פולריס, וולדן ישראל, הרבורווסט פרטנרס ובנק השקעות סוליד. היא מעסיקה כ-85 עובדים, במשרדים הראשיים בניו יורק, במשרדי מחקר ופיתוח באור יהודה, ובשלוחה בעמק הסיליקון.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully