וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם כים ניר תמחוק: תפריש 6 מיליון שקל בגלל חוב אבוד מפעילות מסוקים באסיה

6.3.2001 / 13:22

כים ניר לא עמדה בהתחיבויות כלפי לקוח, ולכן לא תקבל ממנו את הסכום האמור

שלומי גולובינסקי
ltpgt
גל אזהרות הרווח והמחיקות ברבעון הרביעי של השנה לא פוסח גם על חברת כים ניר מניה הקטנה. החברה, העוסקת בעיקר בהפעלה של מטסי ריסוס, שותפה גם בפרויקט באסיה, ומשכירה במסגרת זו כ-6 מסוקים. היום מדווחת החברה לבורסה כי בשל אי עמידה של החברה במספר יעדים, הועמד בספק יכולת גביית חוב של 1.5 מיליון דולר מהלקוח המרכזי של החברה בפרויקט.
lt/pgt

ltpgt
אילן סלע, מזכיר כים ניר, מסרב להוסיף פרטים על הלקוח או על הפרויקט. סלע מציין כי מדובר בחוב ישן, שנגרר במשך תקופה ארוכה, ולכן מטעמי שמרנות חשבונאיים החליטה כים ניר לבצע הפרשה לחובות מסופקים, בהיקף של מיליון וחצי דולר. סלע אומר כי החברה תולה את האשמה באי גביית החוב בכך שהיא: "מזייפת קצת בהתחייבויות שלה". אחת הסיבות לכך, לדבריו, היא תאונת המסוק שאירעה בחודש שעבר, שגרם לאחד המסוקים של החברה להיות מושבת במשך תקופה של חודש.
lt/pgt

ltpgt
סלע מדגיש כי כים ניר ממשיכה להיות שותפה בפרויקט ה'חשאי' באסיה עם הלקוח, וכי יתרת הכספים ממנו מתקבלים כסדרם.
lt/pgt

ltpgt
חברה בורסאית נוספת שלה חלק בפעילות התעופתית של כים ניר באסיה, היא ישראלום מניה שבשליטת יחזקאל ורד. ישראלום שותפה עם כים ניר ב-3 מסוקים, אולם היא לא מעורבת בפרויקט עצמו.
lt/pgt

ltpgt
הפרשה גדולה זו תעביר את כים ניר להפסד ברבעון הרביעי של השנה, ובשנה כולה. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הרוויחה החברה מיליון שקל בלבד, לעומת הפסד של 5.2 מיליון שקל ב-1999 כולה. המחיקה הגדולה, מהווה קבלת פנים צוננת למדי לשותף החדש של טייסי כים ניר, בית ההשקעות אלטשולר שחם, שרכש בחודש שעבר במהלך זריז, כ-20% ממניות החברה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully