וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קונצרן Sumitomo Corporation היפאני משקיע בחברת הסטארט אפ CheckM8

6.3.2001 / 13:50

ההשקעה נערכה במסגרת סבב גיוס שמנהלת בימים אלו החברה, בהיקף של כ-4 מיליון דולר

אלון תבור
ltpgt
קרן ההשקעות של קונצרן הענק היפאני Sumitomo השקיעה בחברת הסטארט אפ הישראלית צ'קמייט (CheckM8). סומיטומו, חברת מסחר והשקעות בעלת מחזור עסקים של יותר מ-100 מיליארד דולר וכ-31 אלף עובדים, כבר השקיעה בעבר עשרות מיליוני דולרים באמצעות קרן ההשקעות שלה בחברות כמו TCI (שהתמזגה עם AT&T), לייקוס ו-Terayon.
lt/pgt

ltpgt
לטענת צ'קמייט, זוהי ההשקעה הראשונה של Sumitomo בחברה שנמצאת בשלב התפתחות מוקדם כל כך.
lt/pgt

ltpgt
צ'קמייט פיתחה מערכת לניהול קמפיינים פרסומיים באתרי אינטרנט, שמסוגלת להתאים את מיקום וגודל הפרסומת המופיעה אצל כל אחד ממשתמשי הקצה, על פי התנהגותו ולפי הצורה שבה הוא מארגן את המסך, בכל רגע נתון. המערכת מסוגלת לתמוך בכל סוגי הבאנרים, בכל פורמט ובכל גודל, תוך שהיא מתאימה אותם לחלל הפנוי על מסך המשתמש בזמן אמת. כך, הגולש נחשף בזמן אמת ורציף למודעה בצורה חכמה ואפקטיווית, מבלי לפגוע בחוויית הגלישה.
lt/pgt

ltpgt
מדובר בפלטפורמה שמטפלת בכל שרשרת הפרסום, החל מהשליטה של המפרסם בכל אחד מהקמפיינים שהוא מריץ במקביל, ועד למחשב המשתמש. היא אמורה להיות קלה מאוד לתפעול, ולדברי מנכ"ל החברה, כבר הוצגה לפני יותר מ-10 חברות אינטראקטיב וקצרה התלהבות רבה.
lt/pgt

ltpgt
בימים אלו עוברת המערכת החדשה ניסויי בטא באירופה, בארה"ב ובישראל. במאי הקרוב היא צפויה להיות מושקת באופן מסחרי.
lt/pgt

ltpgt
צ'קמייט הוקמה על ידי דינה גבמי כחברה אמריקאית, ומנוהלת על ידי משה וקנין, לשעבר נשיא חברת אדוויז ומנהל מחלקת ניהול המוצרים בחברת ווקלטק קודם לכן. היא פועלת במסגרת חממת Runway של שלמה טובול, ומעסיקה כיום 16 איש, מתוכם 11 במשרדיה שבהרצליה והשאר במטה ההנהלה שבניו ג'רזי.
lt/pgt

ltpgt
גיוס ה-seed שלה היה בהיקף של מיליון דולר, לפי שווי חברה של כ-10 מיליון דולר, והושלם בספטמבר האחרון. בסבב השתתפו משקיעים כמו חברות אינטרנט אמריקאיות וחברת התוכן היפאנית ISF. בימים אלו היא פועלת להשלמת סבב גיוס נוסף, של כ-4 מיליון דולר, ממשקיעים ובהם מספר חברות מדיה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully