וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: הדולר התייצב סביב 4.12 שקלים

6.3.2001 / 17:48

הדולר נסחר בטווח מחירים צר של 4.1230-4.1170 שקלים; מחזורי המסחר היו נמוכים מהממוצע

ליאור כגן
ltpgt
יום המסחר בשוק המט"ח נפתח כאשר הדולר נסחר ברמות הסגירה של אתמול, סביב רמה של 4.1250 שקלים, אולם בהמשך היום התחזק השקל במעט ושערו היציג של הדולר נקבע על 4.12 שקלים, ירידה של 0.12% לעומת השער היציג של אתמול.
lt/pgt

ltpgt
המסחר בדולר התנהל כאשר שערו נע בטווח מחירים צר של 4.1230-4.1170 שקלים, זאת בהיעדר התפתחויות חדשות בתחום הבטחוני. לאחר קביעת השערים היציגים ירד הדולר מתחת לרמה של 4.12 שקלים, בין היתר בהשפעת פתיחת המסחר החיובית בנאסד"ק.
lt/pgt

ltpgt
גיא מגן, מבית ההשקעות אקסלנס, מציין כי להערכת בית ההשקעות, הדולר צפוי להתחזק בטווח הארוך. "בינתיים נראה כי השקל שומר על יציבות, אך בסופו של דבר יגיע האירוע שיתן את הדחיפה לדולר, וייצור ביקושים שיעלו את הדולר מדרגה", אומר מגן.
lt/pgt

ltpgt
יש לציין כי לתחושה זו שותפים רוב הסוחרים בשוק המט"ח. להערכתם, הרמה הנוכחית של שער החליפין אינה משקפת את האירועים הרבים (נפילות בנאסד"ק, אירועים בטחוניים ופוליטיים, משבר בטורקיה ועוד) שבעבר היו גורמים לזינוק בדולר.
lt/pgt

ltpgt
והסיבה ידועה, היצע הדולרים של חברות הטכנולוגיה עדיין גדול מאוד, והוא גובר על הביקושים לדולר. אומנם גל גיוסי ההון של החברות הישראליות בחו"ל נעצר, אך עדיין ישנם דולרים רבים שמומרים לשקלים באמצע ובסוף החודש (לצורך תשלומי מע"מ ומשכורות). המרות הדולרים של סוף חודש מארס ייצרו מחזורי מסחר יומיים של כמיליארד דולר, פי שניים מהממוצע ליום רגיל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully