וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל משרד התקשורת: אישור קבלת השליטה של טלקום איטליה על קווי זהב דורש גם שינוי רשיונות ברק ובזק בינלאומי

6.3.2001 / 18:37

השינוי יאפשר בעלות זרה גם על חברות התקשורת הבינלאומית האחרות; דני רוזן רואה בחיוב הענקת אישור לקווי זהב, אולם הוא מוסיף שיידרשו לפחות כמה שבועות עד לאישור

גיא הדס
ltpgt
האישור שיינתן לטלקום איטליה לרכוש 26% ממניות חברת קווי זהב, ובכך לקבל שליטה על החברה, דורש שינוי של רשיונות מפעילות התקשורת הבילאומיות - כך אמר היום ל-TheMarker.com מנכ"ל משרד התקשורת, דני רוזן. עוד אמר רוזן כי לשם כך ישונה גם הרישיון שניתן לחברת ברק ובזק בינלאומי, כך שיאפשר שליטה בבעלות זרה על החברות.
lt/pgt

ltpgt
"השינוי הוא יסודי ודורש עבודת מורכבת, ולכן נדרש זמן לא קצר לטפל בעניין. אני מעריך שמדובר לפחות בכמה שבועות, ואז ההכרעה אם לאשר תונח בפני שר התקשורת החדש שימונה. אני רואה את העניין באופן חיובי, אולם הרגולציה נוטה להסתבך בשוק התקשורת הישראלי, כך שייתכן שמתן האישור יתעכב אף יותר", אמר רוזן.
lt/pgt

ltpgt
רוזן מוסיף שהיום החוק כבר מאפשר אחזקה של 80% ואף 100% בחברות תקשורת על ידי גורמים זרים, אולם בתקופה בה חברות התקשורת הבינלאומיות קיבלו אישור, לא היה ניתן לגורמים זרים לקבל בעלות על חברות תקשורת. לכן, יש צורך להתאים את האישורים הללו למצב היום.
lt/pgt

ltpgt
לפני כ-10 ימים הגישה חברת התקשורת טלקום איטליה בקשה ממשרד התקשורת כי יאשר לה להפעיל את זכות הסירוב במכירת מניות עורק לה ולגלובסקום שבבעלות פישמן. אישור זה ייצור מצב בו החברה תחזיק 52% ממניות קווי זהב, ולמעשה תשלוט בחברה, דבר המנוגד לחוק היום.
lt/pgt

ltpgt
על פי העסקה, פישמן וטלקום איטליה ירכשו את חלקה של עורק (52%) לפי שווי של 180 מיליון דולר. בפרסום הראשון של החברה אודות העסקה, דווח כי טלקום איטליה היא אחת הרוכשות, אולם יותר מאוחר הדבר הוכחש על ידי החברה האיטלקית. עתה ברור שהיה תיאום בין פישמן לטלקום איטליה ברכישת חלקה של עורק בחברה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully