וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינווסטק כללי: קיים סיכון כי אי.סי.איי "תצנח ותתרסק לרסיסים"; מותירים מחיר יעד של 17 ד' למניה

6.3.2001 / 18:59

מעריכים כי המכירה העצומה של מניות החברה מקורה, בין השאר, בחששם של המשקיעים כי חברות מתחרות ישתלטו על חלק, או כל, תחומי העיסוק של אי.סי.איי

גתית פנקס
ltpgt
עלייה בתחרות הבינלאומית בענף ציוד הטלקום תפגע בחברות הקטנות והבינוניות בענף, וביניהן חברת אי.סי.איי , כך עולה מדו"ח שפורסם היום על ידי אינווסטק כללי.
lt/pgt

ltpgt
"החברה נסחרת היום לפי שווי שוק נמוך מ-800 מיליון דולר, ושוויה צריך להסתכם ביותר מפי 2 מכך, לפחות", אומרים האנליסטים, אך מוסיפים כי הסנטימנט השלילי ביחס לחברה וביחס לסקטור הטלקום כולו, גורם למשקיעים לשלוח את המניה לירידות.
lt/pgt

ltpgt
לדבריהם, רוב המשקיעים עדין מאמינים שסקטור הטלקום יציב ומבטיח צמיחה בטווח הארוך, וכאן יש לאי.סי.איי נקודת חוזק, שכן היא מתעסקת בתחומים של רשתות אופטיות ותקשורת אלחוטית, הנחשבים אטרקטיוויים.
lt/pgt

ltpgt
"עם זאת, המשקיעים מעריכים שיהיו 'מנצחים' ו'מפסידים' בסקטור", אומרים באינווסטק, "החברות הגדולות ישרדו את התקופה הקשה העוברת על הענף, אך החברות הקטנות יעלמו".
ltbrgt
lt/bgtנורטל חווה חוסר שקיפות; גוררת את הסקטור כולו ltbgt
באינווסטק כללי טוענים כי נורטל - שגודלה פי 20 מאי.סי.איי - היא מדד טוב ביותר להשוואה עבור אי.סי.איי, מאחר וממש כמו נורטל, היא חווה חוסר שקיפות של חלק מעסקיה המסורתיים. לדבריהם, אם נורטל, שהיא בעלת מעמד מוביל בשוק בתחומים מרכזיים, מתקשה לחזות את עתידה, הרי שזה מרמז בצורה חזקה ביותר על הקושי הניצב בפני ניסיון לחזות את תוצאותיה של אי.סי.איי.
lt/pgt

ltpgt
בבנק מעריכים כי מה שהשתנה באופן בסיסי בעיני המשקיעים הוא דרגת התחרותיות בשוק, ולדעתם, המכירה העצומה של מניות אי.סי.איי בשוק היא בחלקה עקב חששם של המשקיעים כי חברות מתחרות תשתלטנה על חלק או כל תחומי העיסוק של אי.סי.איי. "גודלה הקטן יחסית של אי.סי.איי, יחד עם אי הסדר הנוכחי בחברה, הופכים את החברה לבעייתית בעיני המשקיעים", אומרים באינווסטק.
lt/pgt

ltpgt
בהמשך אומרים האנליסטים כי צמיחתה של החברה היתה איטית יותר מזו של התעשייה כולה, גם בגלל מערכת ה-DCME שלה, שהיא מערכת התקשורת המסורתית של החברה. כעת, עם היעלמות ה-DCME, באינווסטק מצפים כי אי.סי.איי תשיג תוצאות דומות או אף טובות יותר משאר החברות בענף.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, באינווסטק מעריכים כי קיים סיכון קטן כי החברה "תצנח ותתרסק לרסיסים, ואנו משאירים את הערכת השווי שלנו למניה, ומעריכים את שוויה ההוגן ב-17 דולר למניה", אומרים האנליסטים. מחיר זה הוא פי 2 ממחירה של המניה כיום.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully