וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הליכוד הציג ההסכמים הקואליציוניים

6.3.2001 / 18:44

בקואליציית שרון: העבודה, הליכוד, ש"ס, ישראל ביתנו, ישראל בעלייה, האיחוד הלאומי, עם אחד וח"כ רבין-פילוסוף. מחר יציג ראש הממשלה הנבחר את ממשלתו

הארץ
ltpgt
מאת יוסי ורטר, גדעון אלון ולילי גלילי
lt/pgt

ltpgt
צוות המשא ומתן של הליכוד הגיע אחר הצהריים לכנסת והגיש את הסכמי הקואליציה למזכיר הכנסת. ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, יציג את ממשלתו בפני הכנסת מחר אחר הצהריים.
בקואליציית שרון 73 ח"כים, 26 שרים ו-13 סגני שרים.
lt/pgt

ltpgt
המפלגות שהצטרפו לממשלה: העבודה, הליכוד, ש"ס, ישראל ביתנו, ישראל בעלייה והאיחוד הלאומי. ח"כ דליה רבין-פילוסוף, המייצגת סיעת יחיד, חתמה היום על הסכם קואליציוני שבו יובטח מינויה לסגנית שר הביטחון. מפלגת עם אחד אף היא הצטרפה לקואליציה ונקבע כי גזבר ההסתדרות שמואל אביטל, יכהן כשר בלי תיק, שיוגדר "שר לתיאום חברתי". מפלגות המרכז והמפד"ל נותרו מחוץ לקואליציה.
lt/pgt

ltpgt
ההסכם הקואליציוני עם סיעת יהדות התורה ייחתם רק מחר, ככל הנראה לאחר ההצבעה על חוק טל.
lt/pgt

ltpgt
מועצת חכמי התורה של ש"ס החליטה היום כי יו"ר ש"ס, אלי ישי יכהן כשר הפנים וסגן ראש הממשלה, ח"כ שלמה בניזרי - שר העבודה והרווחה, ח"כ נסים דהאן - שר הבריאות, ח"כ משה אוחנה - שר הדתות, ח"כ אלי סויסה - שר לענייני ירושלים. על איוש סגני השרים תדון מועצת חכמי התורה במועד מאוחר יותר.
lt/pgt

ltpgt
לטקס הצגת הממשלה מחר הוזמנו כאלף איש, ובהם נשיא המדינה משה קצב, שופטי ביהמ"ש העליון, הרבנים הראשיים, הרמטכ"ל ואלופי צה"ל, המפכ"ל וצמרת המשטרה וראשי הסגל הדיפלומטי. שרון יציג את קווי היסוד של הממשלה, את השרים ואת תפקידיהם. בטקס ינאם שרון על האני מאמין שלו בתחומים מדיניים ביטחוניים וחברתיים.
lt/pgt

ltpgt
לאחר ההודעה המדינית של שרון יישא ח"כ יוסי שריד (מרצ) את נאום הבכורה שלו כיו"ר האופוזיציה. לאחר דיון שבו ישתתפו נציגי כל הסיעות בכנסת, תתבקש הכנסת להביע אמון בממשלה החדשה, ושרון והשרים יושבעו לתפקידם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully