וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המפרק הזמני של מולטימדיה קיד מבקש לדחות את בקשת רובנר לעכב את מכירת החברה תמורת 310 אלף דולר

6.3.2001 / 20:05

טוען כי התנגדות רובנר נובעת מהיריבות הקיימת בינו לבין מייסד החברה, פסי גולדנברג, המבקש לרכוש אותה כעת; מוסיף כי היום "צץ" במפתיע רוכש פוטנציאלי נוסף

אמיר הלמר
ltpgt
המפרק הזמני של חברת מולטימדיה קיד הנמצאת בהליכי פירוק דוחה את טענות חברת האם האמריקאית, Multimedia Kid, ודוד רובנר, אחד מבעלי המניות העיקריים בה, כי יש לעכב את מכירת החברה לפסי גולדנברג, אחד ממייסדיה, תמורת 310 אלף דולר בלבד.
lt/pgt

ltpgt
המפרק מציין בתגובתו כי הוא משוכנע שנעשו כל המאמצים האפשריים לאיתור קונה לפעילות החברה, וכי מעבר לשני סבבים של פרסומים בעיתונות, הוא אף פנה באופן ישיר לגורמים שונים בארץ ובחו"ל שעשויות היו להתעניין ברכישת פעילות החברה עקב קשריהם העסקיים עימה. אך אף לא אחת מחברות אלה הגישה הצעה.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, טוען המפרק כי הסתייע בחברת לאומי ושות' חתמים בנסיון למצוא קונה פוטנציאלי לפעילות החברה, ואולם גם הפעולה באפיק זה לא הניבה הצעות רכישה.
lt/pgt

ltpgt
לדעתו של המפרק הזמני, התנגדותה של החברה למכירה אינה נובעת מהתמורה שהוצעה עבור פעילות החברה על ידי, אלא מזהות המציעה והיריבות הקיימת בין בעל השליטה בחברה המציעה, פסי גולדנברג, לבין דוד רובנר. המפרק הזמני מוסיף כי הוא אינו נוקט עמדה כלשהי בקשר עם יריבות זו, וכל מטרתו הנה למקסם את התמורה שתתקבל עבור מכירת נכסי החברה.
lt/pgt

ltpgt
לגבי הטענה כי שוויה של החברה גבוה בהרבה מ-310 אלף דולר לאור הסכומים הרבים שהושקעו בחברה שבפירוק ע"י חברת האם ובעלי מניותיה, סכומים שהגיעו לטענתם לכ-7 מיליון דולר מאז רכישתה בשנת 1996, קובע המפרק כי אין בה כדי לשנות את העובדה שעתה אין אף גורם המוכן לרכוש את פעילות החברה מלבד פסי גולדנברג ובסכום שהוצע.
lt/pgt

ltpgt
יתרה מכך, מוסיף המפרק כי מעשה של יום ביומו הוא שחברות אשר הושקעו בהן כספים בסכומים גדולים מגיעות למצב בו אין הן שוות אף מקצת מהכספים שהושקעו בהן.
lt/pgt

ltpgt
טענה נוספת שהעלתה בבקשתה חברת Multimedia Kid, היתה כי יש לבדוק חשדות לאי סדרים בהתחשבנות ובהעברות הכספים שנעשו בין חברת פ.מ.ד, שהיתה בבעלותו של פסי גולדנברג לבין חברת מולטימדיה קיד שרכשה מפ.מ.ד את הזכויות במוצרים שפיתחה ונוהלה אף היא ע"י גולדנברג.
lt/pgt

ltpgt
גם לטענה זו התייחס המפרק, ואמר בתגובה כי בדעתו לבדוק את ההתחשבנות בין החברה לבין פ.מ.ד, ואת העברות הכספים בין שתי החברות ככל שהיו, במטרה לוודא שההפרדה בין נכסי וכספי החברה לבין נכסי וכספי פ.מ.ד אכן נשמרה, וכי לא מצויים ברשות פ.מ.ד כספים המגיעים לחברה.
lt/pgt

ltpgt
המפרק מציין כי עד כה לא זכה לשיתוף פעולה מצד פ.מ.ד, וככל שבדיקות כאלה יעלו ממצאים כלשהם המחייבים נקיטה בהליכים מתאימים, הוא ינקוט בהם, אך אין בכך כדי לגרוע מהצורך במכירת פעילות החברה כעת בתמורה המקסימלית האפשרית.
lt/pgt

ltpgt
בסיום תגובתו מוסיף המפרק הפתעה קטנה. לטענתו, ממש טרם הגשת תגובתו לביהמ"ש הוא קיבל שיחת טלפון מאדם אשר לא יצר עימו קשר קודם לכן, המעוניין ברכישת פעילות החברה. המפרק מציין כי נקבעה בינו לבין האלמוני פגישה בימים הקרובים, ויש להניח שלאחריה ניתן יהיה להעריך את מידת הרצינות שלה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully