וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלביט: הרבעון הרביעי הסתיים בהפסד של 10.4 מיליון דולר

6.3.2001 / 20:37

המכירות ברבעון ירדו בכ-26% והסתכמו ב-3.1 מיליון דולר; הרווח השנתי הסתכם ב-40.4 מיליון דולר

אלי דניאל
ltpgt
חברת אלביט , הנמצאת בשליטת אלרון , פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים ל-2000, מהם עולה כי מכירות החברה ירדו במהלך השנה בשיעור של כ-35%, והסתכמו ב-11.9 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בהוצאות המכירה והשיווק, ההנהלה וכלליות חלה ירידה של כ-27%, והן הסתכמו בכ-9.8 מיליון דולר, לעומת 13.5 מיליון דולר ב-1999. בהוצאות המו"פ נרשמה ירידה של כ-19% ל-6.2 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בשורה התחתונה הרוויחה החברה בשנה החולפת 40.4 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 2.8 מיליון דולר ב-1999. חשוב לציין כי רווח זה נוצר בזכות מכירת מניות חברת פיץ' נטוורקס, שהכניסו לחברה במהלך הרבעון הראשון כ-43 מיליון דולר במזומן; ומכירת מניות חברת היינקס, שהניבה לחברה במהלך הרבעון השלישי רווח הון של 51 מיליון דולר לאחר מס. החזקות החברה בשתי החברות הללו נמכרו לחברת סיסקו 10003562-MRQ .
ltbrgt
lt/bgtתוצאות גרועות ברבעון הרביעי ltbgt
יש לציין כי לתוצאות הגרועות של הרבעון הרביעי היתה השפעה משמעותית על התוצאות השנתיות. המכירות ברבעון זה הסתכמו בכ-3.1 מיליון דולר, ירידה של כ-26% לעומת המכירות ברבעון המקביל, וירידה של כ-8% בהשוואה לרבעון השלישי.
lt/pgt

ltpgt
החברה רשמה ברבעון הרביעי הפסד של 10.4 מיליון דולר, לעומת רווח של 9.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ורווח של כ-39 מיליון דולר ברבעון השלישי. ברבעון הרביעי רשמה החברה הוצאות אחרות בסך 12.6 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בסיכום שנתי, ולמרות הפסד של 47 סנט למניה ברבעון הרביעי, רשמה החברה רווח של 1.82 דולר למניה, לעומת רווח של 13 סנט למניה ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
אלביט מתמקדת בפיתוח מוצרים ושירותי ערך מוסף בתחומי המסחר המקוון וה-M-Commerce, באמצעות חברות בנות בהן החזקותיה מהותיות.
ltbrgt
lt/bgtמכירת מרבית ההחזקות באלביט מערכותltbgt
לפני כחודש הודיעה החברה על מכירת מרבית החזקותיה, 53.6%, בחברה הבת אלביט מערכות ראייה , שמניותיה נסחרות בנאסד"ק. אלביט הודיעה כי היא מוכרת את מרבית החזקותיה, במספר שלבים, לחברת אלטרו וינה. בסיכומו של דבר, החברה תיוותר עם החזקה של כ-10% ממניות אלביט מערכות, לאחר שרשרת המכירות והדילולים.
lt/pgt

ltpgt
ההחלטה לדלל את החזקותיה באלביט מערכות נעשתה לאור החלטת החברה להתמקד בתחום התקשורת. בהתאם לכך מתכוונת החברה לצאת מפעילות שאינה קשורה לליבת העסקים שלה.
lt/pgt

ltpgt
במקביל למכירת מניות אלביט מערכות הודיעה אלביט על השקעה של 4.5 מיליון דולר בחברת סל דאטה (CellData), חברה שמחצית ממניותיה בבעלות אלטרו וינה. בשלב הראשון תשקיע אלביט סכום של 3 מיליון דולר, ובכפוף לעמידה של החברה ביעדים מוגדרים תוסיף ותשקיע בה סכום נוסף, של 1.5 מיליון דולר. עם השלמת ההשקעה תחזיק אלביט בכ-21.4% ממניות סל דאטה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully