וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קונברג'ס, מתחרתה של אמדוקס, מעלה הילוך: רכשה את חברת ז'נבה המתמחה בבילינג ל-IP

6.3.2001 / 21:06

במארס 2000 רכשה אמדוקס אף היא חברת בילינג ל-IP, את סולקט; ההערכות הן כי ז'נבה תסייע לקונברג'יס להתחרות באמדוקס בשוק הבינלאומי

גתית פנקס
ltpgt
חברת קונברג'יס (סימול CVG), מתחרתה של חברת הבילינג הישראלית אמדוקס הודיעה היום כי רכשה את חברת ז'נבה הבריטית תמורת 692.6 מיליון דולר בעסקת מניות. קונברג'ס האמריקאית, ספקית שירותי טיפול וחיוב לקוחות (CC&B), תחליף 17.6 מיליון מניות שלה תמורת כל מניה של ז'נבה הבריטית.
lt/pgt

ltpgt
הרציונל מאחורי הרכישה של החברה הבריטית הפרטית, שבסיסה בקיימברידג', הוא רצון של קונברג'יס להיכנס בצורה חזקה יותר לשוק הבילינג מבוסס ה-IP, ובמקביל לפנות אף לשווקים חדשים, דוגמת וויירלס ושירותי פס רחב אחרים. כיום, לחברת קונברג'ס יש פתרונות לבילינג לסלולר, אך היא מתמחה בעיקר בפתרונות בילינג לאינטרנט בטלוויזיה בכבלים.
lt/pgt

ltpgt
"חברת ז'נבה תעזור לקונברג'יס להתחרות בחברת אמדוקס בשווקים הבינלאומיים", אמרה היום האנליסטית רייצ'ל רנרט, מבית ההשקעות Gerard Klauer Mattison. "הנוכחות של קונברג'יס בארה"ב היא חזקה, ואולם היא זקוקה לסיוע כדי להגיע לחברות טלקום מחוץ למדינה, וכדי להזניק את שורת ההכנסות שלה הלאה", אמרה.
ltbgt
קונברג'יס: רק ב-2003 השורה התחתונה של הדו"חות תושפע לטובה
lt/bgt
קונברג'יס מקווה להציג לאחר הרכישה גידול בשורת ההכנסות שלה, שיבוא לידי ביטוי בתוספת של 70 מיליון דולר השנה ושל 125 מיליון דולר בשנה הבאה. עם זאת, שורת הרווח של החברה מאוהיו צפויה להיפגע השנה ב-11-15 סנט למניה וב-11-5 סנט בשנת 2002. ב-2003 הרכישה של ז'נבה כבר צפויה להשפיע לטובה על השורה התחתונה של תוצאות החברה.
lt/pgt

ltpgt
לקונברג'יס יש קשר ישראלי עקיף. החברה רכשה באמצע שנת 1999 את חברת וויזטק מבית פורמולה, שעסקה בתחום הבילינג ושירות הלקוחות לחברות כבלים. נזכיר, כי וויזטק הונפקה בארה"ב, ולאחר מכן נרכשה בפרמיה גבוהה ביותר על ידי קונברג'יס, והפכה להיות "קונברג'יס ישראל".
lt/pgt

ltpgt
קונברג'יס נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של 5.8 מיליארד דולר. בשנה שעברה, ההכנסות הכוללות של החברה היו 2.16 מיליארד דולר והרווח למניה היה 1.23 דולר. אמדוקס, שנסחרת אף היא בבורסת ניו יורק, דיווחה על הכנסות שנתיות של 1.1 מיליארד דולר לשנת 2000 (שנת 2000 הפיסקלית הסתיימה עבור החברה כבר בנובמבר), ועל רווח של 88 סנט למניה. תוצאותיה הכספיות של קונברג'ס אולי מרשימות יותר, הן בשורה התחתונה והן בשורה העליונה, ואולם אמדוקס נסחרת לפי שווי שוק גבוה יותר, של 15.5 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
גם אמדוקס נכנסה בעבר לשוק הבילינג על גבי IP באמצעות רכישת חברה. היה זה במארס 2000, שעה ששילמה מיליארד דולר תמורת חברת סולקט הקנדית, שמוצר הדגל שלה הוא IAF HORIZON, המספק פתרון גם לרשתות סלולר. אף את יכולת האאוטסורסינג של בילינג קיבלה אמדוקס באמצעות רכישה - הפעם, של חברת ITDS.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully