וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם השנה שופרסל מובילה על רבוע כחול

6.3.2001 / 21:23

ההאטה במשק פוסחת על ענף הצריכה הפרטית

שלומי גולובינסקי
ltpgt
ההאטה שפוקדת את כל ענפי המשק פוסחת על ענף הצריכה הפרטית, כך לפחות טוענים בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הנתונים הכספיים שמפרסמות היום הרשתות המתחרות, שופרסל ורבוע כחול אכן מאששים את הטענה.
lt/pgt

ltpgt
מסתבר כי גם המשקיעים בבורסה מרגישים כך, ולראיה, מניות שופרסל ורבוע כחול רשמו תשואה חיובית של כ-3% מתחילת השנה, בניגוד גמור לתשואות השליליות החדות המאפיינות את מניות המעו"ף.
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/graphs/supersal_ribu.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
ולנתונים הכספיים: שופרסל הציגה ב-2000 צמיחה גבוהה יותר בהכנסות, בעיקר הודות למדיניות צמיחת סניפים אגרסיווית. כך למשל פתחה שופרסל במהלך השנה 16 סניפים וסגרה 3 , כך שהצמיחה נטו היא 13 סניפים. הרבוע הכחול, מנגד, היו שמרנים בהרבה, והסתפקו בפתיחה של 9 סניפים במקביל לסגירה 6 סניפים - כך שהגידול נטו היה 3 סניפים בלבד.
lt/pgt

ltpgt
גם בכל הקשור לעתיד - זה של שופרסל נראה ורוד יותר: החברה מתכננת לפתוח גם בשנה הבאה 12 סניפים, ויש גם לזכור כי היא הנהנית היחידה, בשלב זה, ממכירות באינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
גם מבחינת שווי שוק, מניות שופרסל נסחרות במחיר הגבוה ב-40% ממחירן של מניות הרבוע. פער זה הצטמצם בשנה האחרונה, ובעיקר בחודשים האחרונים, בעיקר הודות לתקנות הרישום הכפול, שהובילו לכך שמניות הרבוע הנסחרות בניו יורק תומחרו בחסר, בעיקר בגלל בעיות מיסוי, והחלו להיסחר גם בתל אביב.
lt/pgt

ltpgt
המתחרה השלישית של השופרסל והרבוע היא רשת הקלאב מרקט, שעדיין אינה נסחרת בבורסה, אולם זהו אינו הנתון היחיד המבדיל אותה משתי האחרות. ההבדל העיקרי הוא בכך שקלאב מרקט מפסידה, ואפילו מפסידה בגדול. בקלאב מרקט עדיין לא פירסמו את התוצאות לרבעון הרביעי, אולם אם ללמוד מהתוצאות ב-9 החודשים הראשונים של השנה, ההפסד הנקי שרשמה הרשת, שנוצרה ממיזוג בין גרינברג לקו אופ צפון, הסתכם ב-39 מיליון שקל, כשהפסד של 31 מיליון שקל נרשם ברבעון השלישי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully