וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לבנת תהיה שרת החינוך, שטרית שר המשפטים

7.3.2001 / 0:07

לנדאו - שר לביטחון פנים, שלום - שר האוצר; המפד"ל והמרכז מחוץ לממשלה, ההסכם עם יהדות התורה נדחה; בממשלה שתוצג מחר לכנסת 26 שרים

הארץ
ltpgt
שירות "הארץ"
lt/pgt

ltpgt
ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, קיים אמש (שלישי) סדרת פגישות עם המועמדים לשרים בסיעת הליכוד, והודיע להם על התיקים שיקבלו בממשלתו. לימור לבנת מונתה לשרת החינוך, סילבן שלום יהיה שר האוצר, מאיר שטרית יכהן כשר המשפטים, ועוזי לנדאו יכהן כשר לביטחון פנים. ראובן ריבלין יהיה שר התקשורת, וצחי הנגבי יהיה השר לאיכות הסביבה. כשרים ללא תיק יכהנו ציפי לבני, ודני נווה, שיהיה השר המתאם בין הממשלה לכנסת.
lt/pgt

ltpgt
שטרית לא הסתיר את אכזבתו על כך שלא קיבל את תיק החינוך. שרת החינוך המיועדת, לימור לבנת, אמרה כי תקוותה היא "להוציא את ישראל מעידן הפוסט ציונות ולהשיבה לחיק ערכי הציונות והיהדות".
lt/pgt

ltpgt
ח"כ יהושע מצא דחה את הצעתו של שרון כי יכהן כסגן השר לביטחון פנים, בנימוק שהובטח לו תפקיד שר. תפקידי סגני שרים הוצעו גם לח"כים גדעון עזרא ונעמי בלומנטל.
lt/pgt

ltpgt
בקואליציית שרון 73 ח"כים, 26 שרים ו-13 סגני שרים. המפלגות שהצטרפו לממשלה: העבודה, הליכוד, ש"ס, ישראל ביתנו, ישראל בעלייה והאיחוד הלאומי. ח"כ דליה רבין-פילוסוף, המייצגת סיעת יחיד, חתמה אתמול על הסכם קואליציוני שבו יובטח מינויה לסגנית שר הביטחון. מפלגת עם אחד אף היא הצטרפה לקואליציה ונקבע כי גזבר ההסתדרות שמואל אביטל, יכהן כשר בלי תיק, שיוגדר "שר לתיאום חברתי". מפלגות המרכז והמפד"ל נותרו מחוץ לקואליציה. ההסכם הקואליציוני עם סיעת יהדות התורה ייחתם רק מחר, ככל הנראה לאחר ההצבעה על חוק טל.
lt/pgt

ltpgt
מועצת חכמי התורה של ש"ס החליטה אתמול כי יו"ר ש"ס, אלי ישי יכהן כשר הפנים וסגן ראש הממשלה, ח"כ שלמה בניזרי - שר העבודה והרווחה, ח"כ נסים דהאן - שר הבריאות, מנכ"ל ש"ס, אשר אוחנה - שר הדתות, ח"כ אלי סויסה - שר לענייני ירושלים. על איוש סגני השרים תדון מועצת חכמי התורה במועד מאוחר יותר.
lt/pgt

ltpgt
ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, יציג את ממשלתו בפני הכנסת אחר הצהריים. לטקס הצגת הממשלה הוזמנו כאלף איש, ובהם נשיא המדינה משה קצב, שופטי ביהמ"ש העליון, הרבנים הראשיים, הרמטכ"ל ואלופי צה"ל, המפכ"ל וצמרת המשטרה וראשי הסגל הדיפלומטי. שרון יציג את קווי היסוד של הממשלה, את השרים ואת תפקידיהם. בטקס ינאם שרון על האני מאמין שלו בתחומים מדיניים ביטחוניים וחברתיים.
lt/pgt

ltpgt
לאחר ההודעה המדינית של שרון יישא ח"כ יוסי שריד (מרצ) את נאום הבכורה שלו כיו"ר האופוזיציה. לאחר דיון שבו ישתתפו נציגי כל הסיעות בכנסת, תתבקש הכנסת להביע אמון בממשלה החדשה, ושרון והשרים יושבעו לתפקידם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully