וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדי סוויס פירסט בוסטון מתכנן סניף בישראל

7.3.2001 / 7:36

הבנק הוא אחד מחמשת הבנקים הגדולים בעולם להשקעות

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת עודד חרמוני
lt/bgt
בנק ההשקעות קרדי סוויס פירסט בוסטון (CSFB), אחד מחמשת הבנקים הגדולים בעולם להשקעות, מתכוון לפתוח סניף בישראל - כך מסרו מקורבים לבנק.
lt/pgt

ltpgt
עד היום לא היתה לבנק נציגות קבועה בישראל. אחד ממנהלי הבנק, אהוד האפט, שפועל מטעמו בחודשים האחרונים בישראל, אישר כי קרדי סוויס פירסט בוסטון שוקל להקים משרדים בישראל, אך הנהלת הבנק לא קיבלה עדיין החלטה סופית.
lt/pgt

ltpgt
CSFB פועל ב-37 מדינות ומעסיק 27 אלף עובדים. על ההנפקות בהן שימש כחתם ב-2000 נמנות ההנפקה של פרנס טלקום, מנוע החיפוש לייקוס (LYCOS) וחברת הדלק טקסקו. בחודשים האחרונים מנסה CSFB להשתלב כחתם בהנפקות של חברות ישראליות בנאסד"ק. הבנק היה אמור לשמש כחתם בארבע הנפקות של חברות ישראליות, בהן אקזקט. כל ההנפקות נדחו בגלל מצב השוק והשווי הנמוך על פיו היו החברות אמורות לגייס הון.
lt/pgt

ltpgt
בשוק ההון מעריכים כי הרחבת הפעילות של CSFB הושפעה מההחלטה האסטרטגית של המתחרה הבולט שלו, בנק ההשקעות מורגן סטנלי, להרחיב את פעילותו בישראל כבנק השקעות וכמשקיע.
lt/pgt

ltpgt
בענף ממתינים לראות אם כניסת CSFB לשוק הישראלי תתבטא גם בהשקעות ישירות בחברות סטארט-אפ וקרנות הון סיכון ישראליות, באמצעות זרועות ההשקעה שלו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully