וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזהרות רווח חמורות לברודקום ו-JDS יונפייז בעקבות נפילה בביקוש

7.3.2001 / 8:42

ברודקום, העומדת בפני תביעה בעניין ויז'נטק, חתכה בשליש את תחזיות הרווח לרבעון בשל ביטול הזמנות

דפנה מאור
ltpgt
יצרנית שבבי התקשורת ברודקום (סימול BRCM) וענקית התקשורת האופטית JDS יוניפייז (סימול JDSU) פירסמו אתמול אזהרת רווח, כל אחת בנפרד, לאחר סגירת המסחר בוול סטריט. שתי החברות נימקו את האזהרה באותה סיבה: ירידה בביקוש מלקוחותיהן בשל המצב הכלכלי.
lt/pgt

ltpgt
ברודקום, שעלתה לכותרות בעקבות עסקת רכישת הסטארט אפ הישראלי ויז'נטק והתביעה המשפטית בעקבותיה, נחשבה עד לפני שבועות ספורים לחברה חסינת-מיתון. אתמול הודיעה החברה על הקטנת תחזיות הרווח שלה באופן דרסטי - מ-25 סנט למניה, ל-9-8 סנט למניה. הכנסות החברה צפויות להיות בין 325-315 מיליון דולר. למרות אזהרת הרווח רשמה המניה עלייה קלה במסחר לאחר הסגירה.
lt/pgt

ltpgt
"בפברואר התחילה מגמה בולטת של דחיית הזמנות על ידי לקוחותינו. בסוף פברואר קיבלה הודעה על ביטול חוזה חשוב מאחד מלקוחותינו הגדולים", אמר הנרי ניקולאס, מנכ"ל ברודקום.
lt/pgt

ltpgt
"עם השלמת בדיקת הביקוש, הסקנו כי סימני החולשה הבודדים שראינו קודם לכן התפשטו, ולפיכך אין לנו הצפיות הדרושה לחזות מתי החולשה תסתיים".
lt/pgt

ltpgt
JDS יוניפייז, יצרנית רכיבי התקשורת האופטית הגדולה בעולם, הורידה את תחזיותיה לשני הרבעונים הקרובים, בנימוק של חולשה בביקוש. JDS כבר הזהירה במהלך הרבעון כי חולשה של נורטל , הלקוחה הגדולה ביותר שלה, תפגע בתוצאותיה.
lt/pgt

ltpgt
JDS צופה רווח פרו-פורמה של 14 סנט למניה, לעומת תחזיות קודמות של 17 סנט למניה, על הכנסות של 925 מיליון דולר, לעומת תחזיות קודמות של מיליארד דולר. ברבעון הבא צופה החברה תוצאות מעט טובות יותר. מניות החברה נפלו במסחר לאחר הסגירה בכ-5%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully