וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דירקטורים בחברה הלאומית לאספקת פחם עתרו לבג"ץ נגד ההחלטה להפריט את החברה

7.3.2001 / 10:33

לדעת העותרים, פעל שר האוצר, אברהם שוחט, במצב של ניגוד עניינים

הארץ
ltpgt
מאת אליסה אודנהיימר
lt/pgt

ltpgt
יו"ר הדירקטוריון של החברה הלאומית לאספקת פחם, יעקב אבן, וחמישה דירקטורים בחברה פנו אתמול לבג"ץ בעתירה נגד ועדת השרים לעניני הפרטה; ראש הממשלה, אהוד ברק; שר האוצר והתשתיות אברהם שוחט ושר המשפטים, יוסי ביילין.
lt/pgt

ltpgt
העותרים טוענים כי החלטת ועדת השרים להפריט את החברה, תוך העברת מניות המדינה בחברה לחברת החשמל, התקבלה ב"מחטף" טרום בחירות לראשות הממשלה, ותוך חריגה מההליך שנקבע בחוק לצורך קבלת החלטות הפרטה.
lt/pgt

ltpgt
לדעת העותרים, פעל שר האוצר, אברהם שוחט, במצב של ניגוד עניינים בשל היותו שר האוצר המופקד על ראייה כוללת של המשק מחד, לבין היותו שר תשתיות, המופקד על האינטרס הצר של חברת הפחם מאידך.
lt/pgt

ltpgt
עוד נטען כי קיימת חשיבות בשמירת העצמאות של חברת הפחם, לאור הצורך בהגברת התחרות במשק החשמל, וכי ריכוז הידע ברכישת פחם בידי חברת החשמל יקשה על גורמים חדשים המעוניינים להיכנס לשוק החשמל לרכוש פחם.
lt/pgt

ltpgt
העותרים מוסיפים כי לא ניתנה להם הזכות להשמיע את עמדתם בשאלת הפרטת החברה, וכי ההחלטה התקבלה על ידי ועדת מנכ"לים ולא על ידי ועדת השרים, שהיא הגוף המוסמך על פי חוק לקבל את ההחלטה. לטענת העותרים, מדובר באצילת סמכויות אסורה של ועדת השרים לוועדת מנכ"לים, ועל כן ההחלטה להפריט את החברה - בטלה.
lt/pgt

ltpgt
חברת הפחם היא חברה ממשלתית העוסקת ברכישת פחם, יבואו ומכירתו. כיום מועסקים בחברה 63 עובדים, אולם מספר זה צפוי להצטמצם נוכח בניית מזח ימי לפריקה ישירה של פחם לאתר תחנת הכוח "רוטנברג" באשקלון.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully