וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צורי דבוש ממייסדי גיאו רוכש את השליטה בקליל מידי דסק"ש ב-97 מיליון שקל

7.3.2001 / 10:42

דבוש משלם מחיר גבוה ב-62% ממחירן של מניות החברה, שהפסדיה ב-9 החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-8.8 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
זה שהולך וזה שבא. קבוצת דסק"ש יוצאת מיצרנית הפרופילים המפסידה קליל ומוכרת את מרבית החזקותיה לקבוצת דבוש שבראשות צורי דבוש, ממייסדי וממתעשרי חברת אמבלייז (לשעבר גיאו), שנסחרת בלונדון.
lt/pgt

ltpgt
דבוש רוכש את השליטה בקליל (67.5% מהון המניות ו-71% מכוח ההצבעה) בתמורה ל-97 מיליון שקל. העסקה משקפת מחיר מניה של 73.7 שקל לקליל, שפתחה הבוקר את המסחר בבורסת תל אביב במחיר של 45.3 שקל. דבוש, אם כן, רוכש את השליטה בקליל במחיר הגבוה ב-62% ממחיר המניה בשוק, אולם הוא רוכש את המניות לפי שווי הדומה להון העצמי של החברה.
lt/pgt

ltpgt
קליל עוסקת בייצור, צביעה ושיווק פרופילים מאלומיניום. לקליל יש גם חברה בת העוסקת בייצור חלונות, דלתות וקירות מסך. לכן, ברור שפעילותה של החברה מושפעת חזק מהמתרחש בענף הבנייה, משום שעיקר לקוחתיה של החברה הם קבלנים.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, דסק"ש לא נפרדת לחלוטין מקליל, והיא תמשיך להחזיק ב-4.99% מהון המניות של החברה וב-5.25% מזכויות ההצבעה בה. לדסק"ש יש אופציה למכור את יתרת החזקותיה בחברה לדבוש.
lt/pgt

ltpgt
קליל לא פירסמה עדיין תוצאות לרבעון הרביעי של השנה, אולם מהתוצאות של 9 החודשים הראשונים (שלא הושפעו מההאטה במשק) עולה כי הכנסות החברה ירדו ל-192 מיליון שקל, לעומת 196 מיליון שקל בתקופה המקבילה. אולם הנתון החשוב יותר הוא העובדה שמדובר בחברה מפסידה, שהפסידה בתשעת החודשים הראשונים של השנה 8.8 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully