וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ג'ינג'ר - פריצת דרך טכנולוגית בתחום התחבורה?

7.3.2001 / 11:06

השמועות האחרונות על ההמצאה המסתורית של דין קיימן אומרות שמדובר במנוע חדשני וידידותי לסביבה

דפנה מאור
ltpgt
ג'ינג'ר - ההמצאה הגדולה ביותר מאז האינטרנט - הוא פיתוח מסתורי של הממציא דין קיימן. לפני מספר שבועות רחש עולם הטכנולוגיה בשמועות על ההמצאה, ובמהרה פטר אותה כ"הייפ", לא יותר מאשר קורקינט ממונע. אולם השמועות האחרונות, עליהן דיווח אתר ZDNet, אומרות כי ההמצאה עשויה להיות פריצת דרך אמיתית בתחום התחבורה - יישום של מנוע מימן (Stirling Engine) ידידותי לסביבה וחסכוני להפליא.
lt/pgt

ltpgt
מנוע סטרלינג הוא מנוע שמבוסס על תהליך בעירה חיצוני בעל רגנרטור המשחזר את החום המעביר גז הזורם במנוע ומחזיר אותו בחזרה לגז. מסיבה זו מנוע זה נחשב לחסכוני, שקט ונקי בהרבה מאשר מנועי בעירה פנימית רגילים. מנועי סטרלינג יכולים להשתמש בסוגים שונים של דלק, ביניהם מימן, הנחשב לדלק נקי במיוחד.
lt/pgt

ltpgt
החיסרון העיקרי של מנועים מסוג זה - נדרשות להם דקות ארוכות להתחמם. הפיתרון, לפי השרטוטים שפורסמו עד כה, עשוי להיות השארת המנוע דולק. באמצעות שימוש בגלגל תנופה נשאר כלי הרכב הדו גלגלי עומד ללא תמיכה ברגלית. גלגל התנופה יכול גם לאחסן אנרגיה ולאפשר חיסכון נוסף.
lt/pgt

ltpgt
ההתקדמויות הטכנולוגיות בתחום התחבורה במהלך המחצית השנייה של המאה היו איטיות בהשוואה להתקדמות בתחום התקשורת והאלקטרוניקה, בשעה שבעיות התחבורה הוחרפו. אולי בשל כך לווה הדיווח על ג'ינג'ר בגיחוכים, ונדרשה השוואה לאינטרנט כדי למשוך את תשומת לב הקוראים. ספק רב אם המצאה זו אכן תפתור את בעיות התחבורה של העולם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully