וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וירוס חדש משתולל ברשת - Naked Wife

7.3.2001 / 11:02

עם הגיע הקובץ לתא הדואר הנכנס יש למחוק אותו מיידית - כולל מתא הפריטים המחוקים וסל המחזור - הוא עלול למוטט את מערכת ההפעלה

נתן ליפסון
ltpgt
וירוס חדש מסוג "תולעת שחורה" בשם Naked Wife, התחיל להפיץ את עצמו באינטרנט. לדברי מנהל השיווק של יצרנית מוצרי האבטחה הישראלית פינג'אן, צחי גזית, נזקים נגרמו כבר לרשויות פדרליות בארה"ב וגם לגורמים צבאיים במדינה.
lt/pgt

ltpgt
הווירוס חודר לספר הכתובות של תוכנת ה-Outlook ומפיץ את עצמו באמצעותה. הווריאציה הספציפית של ה"תולעת" נקראת "שחורה", שכן בניגוד לווריאציה ה"לבנה", שאינה גורמת נזק, הרי שה"שחורה" מוחקת קבצי הפעלה.
lt/pgt

ltpgt
על פי המידע שבידי פינג'אן, הווירוס החדש מוחק קבצים מסוג ll .ini .exe .com .bmp. וקבצי לוגים. מחיקת קבצים אלה מסוגלת למוטט את מערכת ההפעלה.
lt/pgt

ltpgt
על מנת להימנע מפגיעת הווירוס יש למחוק אותו מיד עם הגיעו. יש לוודא כי הוא נמחק לחלוטין, כלומר גם מתא הפריטים המחוקים ב-Outlook וגם מסל המחזור.
lt/pgt

ltpgt
בשעות הקרובות צפויות יצרניות האנטיוירוס הגדולות להפיץ עדכונים שיכילו פתרונות לווירוס החדש. הפיתרון הפרו-אקטיווי של פינג'אן, כגון תוכנת SurfinGuard Pro, הניתנת להורדה בחינם מאתר החברה, מסוגל לפתור את הבעיה באופן מיידי, אם כי הפרו-אקטיוויות שלו מעט מסרבלת.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully