וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורבוטק רכשה טכנולוגיה פטנטים וקבוצת פיתוח מחברת Brown & Sharpe ב-2.6 מיליון דולר במזומן

7.3.2001 / 12:48

"אנחנו שמחים מאוד על הרכישה, ומעריכים כי ההשפעה על התוצאות הכספיות שלנו תהיה יחסית שולית", אומר סמנכ"ל הכספים של אורבוטק

גתית פנקס
ltpgt
חברת אורבוטק הודיעה היום כי הגיעה לסיכום עם חברת Brown & Sharpe (סימול BNS) לרכישת טכנולוגיית בדיקה (Inspection), פטנטים וקבוצת פיתוח של 25 אנשים משתי חברות בנות שלה. תמורת הטכנולוגיה תשלם כ-2.6 מיליון דולר במזומן.
lt/pgt

ltpgt
בראון אנד שארפ נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של כ-70 מיליון דולר ואורבוטק נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי של 1.3 מיליארד דולר. אורבוטק לא תתקשה ודאי להוציא סכום של 2.6 מיליון דולר מקופת המזומנים שלה, מאחר שאת שנת 2000 היא סיימה עם מזומנים ושווי מזומנים של כ-165 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
עמיחי שטיינברג, סמנכ"ל הכספים של אורבוטק, אמר היום כי טכנולוגיות ה-Inspection שרכשה אורבוטק מתאימות הן לפעילותה של אורבוטק כיום, וכן יכולות להתאים לתחומים אליהם היא עשויה להיכנס בעתיד. הוא הוסיף כי הטכנולוגיה מיועדת לשוק המעגלים המורכבים והפשוטים.
ltbrgt
lt/bgt בראון אנד שארפ מחסלת פעילות בתחום הבדיקהltbgt
אורבוטק מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות בדיקה אופטיות אוטומטיות (AOI) לבדיקת מעגלים מודפסים (PCB) וצגים שטוחים (FPD). מערכות החברה מאפשרות אוטומציה מלאה בתהליך ייצור המעגלים המודפסים ובודקות פגמים בתהליכים שונים של הייצור ומתריעות עליהם.
lt/pgt

ltpgt
בראון אנד שארפ האמריקאית החליטה לחסל לחלוטין את פעילותה בתחום ה-Inspection, ועל כן מכרה לאורבוטק את הטכנולוגיות הרלוונטיות וכן העבירה אליה את העובדים. אלה הועסקו עד כה במחקר ופיתוח ביחידה של בראון אנד שארפ שנקראת SIS, ולה משרדים בכפר סבא ובמורגן היל שבקליפורניה.
lt/pgt

ltpgt
"לא קל היום לגייס עובדים", אומר שטיינברג, "ולכן זו היתה הזדמנות טובה לצרף את קבוצת הפיתוח לפעילות שלנו". נראה כי אורבוטק תותיר את החברה בכפר סבא לפעול כיחידת פיתוח שלה, ולא תעביר אותה למשרדיה שביבנה.
lt/pgt

ltpgt
אורבוטק מעריכה כי הפחתות המוניטין מהעסקה יסתכמו ב-2.3 מיליון דולר, והן יופחתו במהלך תקופה של 5 שנים. החברה אף מעריכה כי הרכישה תוסיף 500 אלף דולר להוצאות המחקר והפיתוח שלה ברבעון הראשון של 2001. נראה, כי כעת הוצאות המחקר והפיתוח של אורבוטק ברבעון הראשון יסתכמו בכ-13.5 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
טרם פרסום הודעת הרכישה צפו בסלומון סמית ברני כי החברה תדווח על הכנסות של 443 מיליון דולר בשנת 2001 ועל רווח של 2.63 דולרים למניה. "כבר בתחילת השנה אמרנו שנשקיע במחקר ופיתוח יותר ממה שהשקענו בעבר", אומר שטיינברג, "אנחנו נמצאים בפוזיציה נוחה לביצוע רכישות, ואם נמצא טכנולוגיות נוספות שיתאימו לנו, נבדוק אפשרות של רכישות נוספות".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully