וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

UBS: מכירות ריטליקס יגדלו ב-2001 ביותר מ-50% ויסתכמו ב-54.6 מיליון דולר

7.3.2001 / 13:03

מיזוג פעילות C-StoreMatrix עם RMX יוסיף לחברה שותפים אסטרטגיים ולקוחות חדשים

אלי דניאל
ltpgt
האנליסט סטיבן לוי מבנק ההשקעות השווייצי UBS מפרסם היום עדכון להמלצת הבנק למניית ריטליקס (לשעבר, פוינט אוף סייל), לאחר שבשבוע שעבר פורסמו התוצאות הכספיות של החברה לשנת 2000, ואתמול נודע על הסכם העקרונות שחתמה החברה בנוגע למיזוג פעילות החברה הבת האמריקאית, C-StoreMatrix, עם חברת RMX.
lt/pgt

ltpgt
לוי מותיר למניה המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 20 דולר (גבוה בכ-50% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר בבורסה התל אביבית).
lt/pgt

ltpgt
ריטליקס מספקת פתרונות תוכנה כלל מערכתיים פתוחים המתוכננים לאפשר לארגונים קמעוניים בתחומי הסופרמרקט, חנויות הנוחות וההסעדה להגיב במהירות לתנאי שווקים תחרותיים משתנים ושינויים בהעדפות במאפייני הצריכה של לקוחות. בנוסף, לחברה פעילות בתחום ה-ASP המאפשר לעסקים קמעוניים קטנים יותר (עצמאיים, רשתות קטנות וכיו"ב) לעשות שימוש באפליקציות "כבדות" יחסית, באמצעות חיבור לאינטרנט ולשדרג את רמת ניהול העסק.
ltbrgt
lt/bgtההכנסות - מעל לציפיותltbgt
לוי מציין כי הכנסות החברה ברבעון הרביעי, שהסתכמו ב-13.2 מיליון דולר, היו מעל הציפיות (ב-UBS צפו הכנסות של 12.4 מיליון דולר). תוצאות אלה תומכות בהערכת הנהלת החברה לפיה לא מורגשת כל חולשה בתחום פתרונות התוכנה לרשתות הקמעוניות. בנוסף, מדגיש לוי את תחזיות ההנהלה, לפיהן מכירותיה הכוללות יצמחו בשנת 2001 ב-53% ל-55 מיליון דולר והמכירות בארה"ב יוכפלו במהלך השנה, ויהוו כ-60% ממכירות החברה.
lt/pgt

ltpgt
לוי סבור כי עסקי ריטליקס מתנהלים היטב הן בתחום הפעילות המסורתי והן בתחום ה-ASP. להערכתו, הכנסות החברה יסתכמו השנה ב-54.6 מיליון דולר וב-71.2 מיליון דולר בשנת 2002. לאור ההערכות באשר להכנסות החברה, מעלה לוי את תחזית הרווח השנתית שלו ל-2001 מ-17 סנט ל-21 סנט למניה. תחזית הרווח לשנת 2002 לא השתנתה ועודנה עומדת על 83 סנט למניה.

לוי מאמין כי השוק אינו מתמחר את החברה כראוי, שכן יש התעלמות מהעלייה המשמעותית במכירות, כמו גם מהמעבר לרווח תפעולי שנרשם ברבעון הרביעי של שנת 2000.
lt/pgt

ltpgt
באשר למיזוג פעילות C-StoreMatrix, מיזם ה-ASP של ריטליקס, עם RMX המוחזקת ע"י תאגיד Chevron ,McLane, פיליפ מוריס ואורקל 10003603-MRQ, צופה לוי כי החזקותיה של ריטליקס ב- C-StoreMatrixיקטנו כתוצאה מהמיזוג מ-25% (לפני המיזוג) לכדי 3% (לאחר המיזוג).
lt/pgt

ltpgt
שווי RMX הוערך טרם המיזוג בכ-200 מיליון דולר (בהסתמך על גיוס ההון האחרון שערכה החברה), כך ששווי החזקותיה של ריטליקס בחברה הממוזגת יהיה לפחות 6 מיליון דולר. לוי, אשר צופה כי מיזם ה-ASP יוסיף לחברה שותפים אסטרטגיים ולקוחות חדשים, רואה בהתפתחות זו בשורה טובה עבור החברה. עם זאת, לוי מציין כי החשש היחידי בקשר עם המיזוג נובע מהשאלה האם החברה תהיה זו שתספק למיזם את פתרונות התוכנה (כפי שהיה אמור להיות ב-C-StoreMatrix) או שמא חברה אחרת תעשה זאת. לוי סבור כי על הנהלת החברה להגיע להסכם עם שותפיה בסוגייה זו.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully