וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הונאת פרסום בניו יורק: מתחזה למוציא לאור של עיתון יהודי מכר שטחי פרסום ב-2.5 מיליון דולר

7.3.2001 / 15:27

שיכנע מפרסמים לפרסם בעיתון שכלל לא היה בתפוצה; נשפט למאסר של 5 שנים

סוכנויות הידיעות
ltpgt
אדם בשם סקוט מוריס רוז התחזה למוציא לאור של עיתון יהודי ומכר שטחי פרסום בסך של 2.5 מיליון דולר. כך מדווח מגזין הפרסום AdvertisingAge.
lt/pgt

ltpgt
החל מ-1991 החל רוז להציג את עצמו כמו"ל של "The Jewish World News". רוז שיכנע מפרסמים לפרסם על גבי העיתון, שתפוצתו, לדבריו, 348 אלף גליונות.
lt/pgt

ltpgt
לאחר שנחקר הודה רוז כי "The Jewish World News" לא נמצא בתפוצה, ונשפט ל-5 שנים בכלא. רוז הודה כי הדפיס מעט עותקים של העיתון כדי לשכנע מפרסמים לפרסם בו, ומדי פעם הפיץ אותו גם בכמה בתי כנסת וחנויות בארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
זהו מקרה נדיר אך לא חסר תקדים של הונאה בעסקי המו"ל. בעסקים ללא בקרת חשבונות קיים סיכון גבוה להונאה, אם כי גם עסקים שעברו בדיקה אינם בטוחים: הם עשויים להקטין את התפוצה לאחר הבדיקה.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו לא רוצים לגנות את כל המדיות הקטנות, אך יש בהן הזדמנות עצומה למזימות מסוג זה", כך מסר אלן טננבאום, האחראי על רכישת מדיה במדיה אייג' ניו יורק, חברת המדיה של קבוצת התקשורת הגדולה WPP.
lt/pgt

ltpgt
בוב כהן, יו"ר ועדת האתיקה של העיתונות היהודית האמריקאית, מעריך כי קיימים 12 עיתונים יהודיים נוספים שקשורים במזימות הדומות לאלו של רוז. מר כהן התוודע למגזין של רוז עוד ב-1992 כאשר קיבל כבר אז תלונות מעסקים מקומיים.
lt/pgt

ltpgt
אלי רוזנפלד, מפרסום ג'וזף ג'ייקובס, סוכנות פרסום בניו יורק המתמחה במגזר היהודי, מסביר: "מתוך 250 עיתונים יהודיים לגיטימיים, תמיד אפשר יהיה למצוא את אלו שמחפשים כיצד לעשות כסף בכל דרך שיוכלו".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully