וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאתרים בעיקר הפסדים: הפסד של 31 מיליון שקל לאיתוראן ב-2000

7.3.2001 / 15:45

הכנסות החברה ירדו ב-11 מיליון שקל - פועל יוצא של התחרות הקשה בשוק האיתור בישראל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
באיתוראן יעדיפו לשכוח את 2000 כמה שיותר מהר. ולא רק הם. גם המשקיעים במניית החברה, שאיבדה בשנה החולפת קרוב ל-70% מערכה, לא יזכרו לטובה את 2000. בתחילת השנה שעברה אומנם הזהירה איתוראן כי תרשום הפסד של 3.5 מיליון דולר בששת החודשים הראשונים של השנה, אולם באותה נשימה ציינה החברה כי קיים פוטנציאל לרווחיות גבוהה החל מסוף 2000 ותחילת 2001. על הפסד נקי של 16 מיליון שקל במחצית השנייה של השנה אף אחד באיתוראן לא דיבר.
lt/pgt

ltpgt
בסיכומו של דבר, תחזית ההפסד התממשה אחד לאחד, ותחזית הרווח, כאמור, נראית היום כמו בדיחה עצובה. גם ברבעון הרביעי של השנה המשיכה איתוראן להפסיד, ובגדול. ההפסד הנקי של איתוראן הסתכם ב-8.1 מיליון שקל, בדומה להפסד שנרשם ברבעון השלישי של השנה.
lt/pgt

ltpgt
גם השורה העליונה לא מעודדת. איתוראן רשמה ירידה קלה בהכנסות מהתקנות, שקוזזה על ידי עלייה בהכנסות מדמי מנוי - כך שרמת ההכנסות של איתוראן לא צמחה משמעותית ברבעון הרביעי והסתכמה ב-40 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
בסיכום שנתי רשמה איתוראן הכנסות של 163 מיליון שקל - ירידה של 11 מיליון שקל מההכנסות שרשמה החברה ב-1999. איתוראן גם עברה מרווח של 13.4 מיליון שקל ב-1999 להפסד ענק של 30.8 מיליון שקל ב-2000.
lt/pgt

ltpgt
החברה נקלעה השנה למלכוד כפול. מצד אחד, היא נאלצה להשקיע סכומים ניכרים בהקמה של מערכות איתור בברזיל ובארה"ב, כאשר ההכנסות מרשתות האיתור הללו יירשמו כמובן רק בעתיד. מצד שני, נאלצה איתוראן להתמודד מול תחרות הולכת וגואה בשוק הישראלי, בעיקר מצידה של חברת עדן טלקום, יצרנית מערכות הפוינטר.
lt/pgt

ltpgt
נדמה כי הסיפור האמיתי בדו"חותיה של איתוראן הוא ההפסד התפעולי הענק שרשמה החברה בשנת 2000 בהיקף של 36 מיליון שקל. באיתוראן חוזים כי מגמת השיפור בהפסדים שנרשמה ברבעון הרביעי (ביחס לשלישי) תימשך, ומדי רבעון יקטן ההפסד התפעולי בכ-30%. התחזית הזו אמורה להעביר את איתוראן לרווח תפעולי ברבעון הרביעי של 2001, שיילך ויגדל מדי רבעון ב-2002.
lt/pgt

ltpgt
באיתוראן אומרים עוד כי מחזור ההכנסות של החברה ברבעון הראשון של 2001 צפוי לצמוח בכ-10% ל-45 מיליון שקל. בחברה מעריכים כי מכאן ואילך צפוי מחזור המכירות לצמוח בשיעור גבוה יותר ולהגיע ל-70 מיליון שקל ברבעון האחרון של 2001.
lt/pgt

ltpgt
ועל מה מבססים באיתוראן את התחזיות הוורודות האלה? ראשית, על חוזה שחתמה החברה עם 2 חברות ביטוח גדולות בסאן פאולו. חברות הביטוח הברזילאיות אמורות לחייב את הנהגים המבוטחים אצלן להתקין מערכות איתור ברכביהם. באיתוראן אפילו מעריכים כי לאור קצב ההתקנות הגבוה, החברה תעבור את יעד המכירות שהציבה לעצמה.
lt/pgt

ltpgt
באיתוראן מדברים גם על מכשיר ה-LIFETRAK, שמאפשר לאתר אנשים וציוד גם במקומות סגורים, כמוצר בעל פוטנציאל מבטיח.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully