וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"פשע ללא קורבן אמיתי"

7.3.2001 / 16:24

בארה"ב מתחמם הוויכוח על חוקיות פורנוגרפיית ילדים וירטואלית

סוכנויות הידיעות
ltpgt
לאחרונה התפרסם מאמר ב-www.thestandard.com, אשר עסק בשאלה האם פורנוגרפיית ילדים וירטואלית היא חוקית. השאלה כמובן אינה מתייחסת למקרה בו מוצג ילד בשר ודם, אלא למקרים בהם מוצגות דמויות וירטואליות שנוצרו על ידי מחשב.
lt/pgt

ltpgt
בארה"ב נחקק ב-1996 חוק למניעת פורנוגרפיית ילדים, שמטרתו, בין השאר, למקד את חוקי הפורנוגרפיה בעידן הדיגיטלי. בהתאם לחוק זה, החזקה או יצירה של תמונה מינית המשלבת ילדים - בין אם מדובר בדמות ילד שנוצרה באמצעות מחשב, או בדמות ילד אמיתית - אינה חוקית ובת ענישה של עד 30 שנות מאסר.
lt/pgt

ltpgt
ב-standard's מציינים כי בית המשפט העליון בארה"ב הסכים לאחרונה להידרש לסוגיה, ולשקול מחדש את החוק הצעיר. זאת לאחר שבית דין לערעורים במדינת קליפורניה קבע שהחוק הרחיק לכת. בית המשפט העליון יבדוק אם החוק עומד בניגוד לחוקה, וכך ישפוך אור על סוגיית המשך החקיקה בנוגע ליצירי מחשב וירטואליים.
lt/pgt

ltpgt
הכל החל כאשר חברים ב-CPPA ובקואליציית חופש הדיבור - התאגדויות המשווקות בידור למבוגרים, החליטו לתקוף את הסוגיה בבית המשפט בקליפורניה, בטענה שהמחוקק "הלך רחוק מדי", כשקבע שדמויות ממוחשבות אשר "מזכירות" ילדים נחשבות לא חוקיות. לטענתם, כעולה מהמאמר, החוק אינו חוקתי, כיוון שהוא יוצר "שליטה על מחשבה" ומונע את האפשרות לפשוע, ולא את הפשע עצמו.
lt/pgt

ltpgt
עוד נטען כי האיסור על השימוש הפוטנציאלי הקלוקל בתמונות וירטואליות יוצר מדרון חלקלק בזכויות התיקון הראשון.
lt/pgt

ltpgt
התומכים בחוק, לעומתם - בהם משרד המשפטים האמריקאי - מתנגדים כמובן לטענות אלו. לטענתם, ניסוחו של החוק כנגד פורנוגרפיית ילדים וירטואלית נועד למנוע ניצול ופגיעה בילדים.
lt/pgt

ltpgt
ה-standard's מביא את דבריו של ג'יי סקולוו, יועץ בכיר בחברת עורכי הדין השמרנית, המרכז האמריקאי לצדק ומשפט, לפיהם תמונות וירטואליות של פורנוגרפיית ילדים עלולות לעורר דחפים פדופיליים שיובילו לפגיעה בילדים, וכי הטענה שהחוק יוצר איסור על חשיבה היא טענה יצירתית, אך בסופו של דבר עדיין נותרת התמונה עצמה, שהיא מסוכנת לילדים.
lt/pgt

ltpgt
כעת נותר רק לחכות למוצא פיו של בית המשפט העליון שיפסוק בעניין.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully